توفان سندی ماراتن بزرگ نیویورک را لغو کرد

به روز شده:  21:52 گرينويچ - جمعه 02 نوامبر 2012 - 12 آبان 1391
مسابقه ماراتن نیویورک از رویدادهای بزرگ آمریکاست

مسابقه ماراتن نیویورک از رویدادهای بزرگ آمریکاست که هر سال برگزار می شود

مسابقه بزرگ دو ماراتن در نیویورک که قرار بود روز یکشنبه آینده برگزار شود به خاطر خرابی های توفان سندی به تعویق افتاد. بسیاری از مقامات از مایکل بلومبرگ، شهردار نیویورک خواسته بودند که این رقابت همگانی را به روز دیگری موکول کند.

آقای بلومبرگ، شهردار نیویورک که مخالف تعویض تاریخ برگزاری این مسابقه همگانی است معتقد بود برگزاری دوی ماراتن می تواند تحرک و شادابی را به پرجمعیت ترین شهر آمریکا باز گرداند.

نقطه آغاز مسابقه ماراتن نیویورک در سالتن آیلند بود که آسیب فراوانی از ناحیه پیشروی آب دید.

ماراتن نیویورک یکی از بزرگترین رویدادهای ورزشی جهان است که هر سال با حضور صدها هزار نفر در خیابان های شهر نیویورک برگزار می شود.

این مسابقه از سال ۱۹۷۰ تاکنون هر ساله برگزار شده بود و حتی در سال ۲۰۰۱ و پس از شکل گیری حملات ۱۱ سپتامبر هم برگزاری آن متوقف نشده بود.

همزمان گزارش ها از نزدیک شدن تعداد تلفات توفان سندی به عدد ۱۰۰ خبر می دهند.

میلیون‌ها خانه در مناطق توفان‌زده همچنان در خاموشی مانده‌اند و شرکت‌های توزیع برق هشدار داده‌اند که ممکن است جریان الکتریسیته در برخی مناطق تا روز ۱۱ نوامبر (۹ روز آینده) برقرار نشود.

تا شامگاه امروز (۲ نوامبر - ۱۲ آبان) هنوز سه و نیم میلیون نفر بدون برق مانده اند و با توجه به سردتر شدن هوا نسبت به هفته گذشته تلاش می کنند خانه های خود را گرم نگهدارند.

از کار افتادن پمپ های بنزین و اختلال در شبکه سوخت رسانی شرق آمریکا هم بسیاری از توفان زدگان را ناچار کرده تا در صف های طولانی تهیه سوخت بایستند.

با این حال، آقایان اوباما و رامنی، دو نامزد اصلی انتخابات آمریکا، تورهای انتخاباتی خود را از سر گرفته اند و امیدوارند که رای دهندگان با فراموش کردن اخبار مربوط به توفان سندی، خود را برای رفتن به حوزه های رای گیری در روز سه شنبه (۶ نوامبر) آماده کنند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.