مبارزات انتخاباتی اوباما و رامنی در ایالت های کلیدی

به روز شده:  15:51 گرينويچ - شنبه 03 نوامبر 2012 - 13 آبان 1391

نظرسنجی ها حاکی است که دو کاندیدا شانه به شانه هم پیش می روند

باراک اوباما و میت رامنی، دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مبارزات انتخابانی خود را در سه روز باقیمانده به زمان برگزاری انتخابات در ایالت‌های کلیدی آغاز کرده اند.

در حالی که باراک اوباما امروز ( شنبه ۳ نوامبر)، در ایالت‌های اوهایو، ویسکانسین ، آیووا و ویرجینیا خواهد بود، میت رامنی، رقیب جمهوریخواه او ایالت‌های نیوهمپشایر، آیووا و کلرادو را برای روزهای پایانی مبارزات انتخاباتی‌اش برگزیده است.

براساس گزارش های دریافتی هر دو کاندیدا ظرف ساعات آینده از شهردوبیوک در ایالت آیووا دیدار خواهند کرد.

نظرسنجی های انجام شده نشان می دهد که هر دو رقیب انتخاباتی تقریبا شانه به شانه هم پیش می روند، هر چند که برخی از گزارش ها از پیشتازی اندک آقای اوباما در بیشتر این ایالت‌ها حکایت دارد.

به گفته پل آدامز، خبرنگار بی بی سی در واشنگتن، آقای اوباما هفته گذشته بهتری را در مقایسه با آقای رامنی پشت سر گذاشت. روز گذشته ( جمعه ۲ نوامبر) انتشار اخبار خوبی در مورد ایجاد ۱۷۱ هزار فرصت شغلی در ماه میلادی گذشته که رقمی بیش از پیش بینی ها قبلی بود و همچنین نحوه مدیریت و برخورد آقای اوباما با تبعات توفان سندی، توانست نفسی تازه به مبارزات انتخاباتی کاندیدای دموکرات ها بدهد.

خبرنگار بی بی سی، پشتیبانی مایکل بلومبرگ، شهردار نیویورک را هم امتیازی دیگر برای آقای اوباما دانسته است.

میت رامنی، نامزد جمهوریخواهان که وضعیت بازار کار آمریکا را به عنوان یکی از محورهای اصلی فعالیت‌های تبلیغاتی‌اش دنبال می‌کند در واکنش به خبر انتشار نرخ آمار بیکاری در ماه گذشته گفت که "نرخ بیکاری بالاتر از زمانی است که آقای اوباما بر سرکار آمد ".

در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، بیکاری یکی از موضوع‌های مهم مطرح در این کشور به شمار می‌رود.

آقای رامنی روز گذشته بزرگترین گردهمایی خود را در طول مبارزات انتخاباتی در وست چستر با حضور ۱۸۰۰۰ هزار نفر برگزار کرد.

آقای اوباما که تاکنون گردهمایی های انتخاباتی بسیار بزرگی نداشته، قرار است امروز در گردهمایی بزرگ با حضور بیل کلینتون، از روسای جمهور سابق در ایالت ویرجینیا شرکت کند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.