تبلیغات ریاست‌جمهوری آمریکا فشرده‌تر می‌شود

به روز شده:  06:08 گرينويچ - 04 نوامبر 2012 - 14 آبان 1391

فعالیت‌های تبلیغاتی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در روزهای پایانیست

با نزدیک شدن موعد برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، دو نامزد حاضر در این رقابت تلاش‌هایشان را برای کسب رأی بیشتر دو چندان کرده‌اند.

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا پس‌فردا (سه‌شنبه، ششم نوامبر) برگزار خواهد شد.

باراک اوباما و میت رامنی، دو نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری امسال آمریکا در آخرین روزهای باقی‌مانده به برگزاری انتخابات سعی کرده‌اند حضور بیشتری در جمع طرفداران خود داشته باشند.

نتایج آخرین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که هر دو نامزد انتخابات در جلب رأی‌دهندگان تقریبا شانه به شانه هم پیش می‌روند.

در شرایط کنونی، فعالیت‌های تبلیغاتی هر دو نامزد انتخابات در ایالت‌های کلیدی متمرکز شده است.

در اوهایو، آقای اوباما گفت که در طول چهار سال گذشته پیشرفتی واقعی رخ داده است، ولی او می‌خواهد همچنان به تلاش‌هایش ادامه دهد تا هرکس "فرصتی عادلانه" در اختیار داشته باشد.

آقای رامنی هم در جمع هوادارانش در نیوهمپشایر گفت که رأی‌دهندگان را به "جایی بهتر" خواهد رساند.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که هر دو نامزد شانه به شانه هم پیش می‌روند

دیروز (شنبه، سوم نوامبر) باراک اوباما برای تبلیغ به اوهایو، ویسکانسین، آیووا و ویرجینیا رفت و میت رامنی فعالیت‌های تبلیغاتیش را در نیوهمشایر، آیووا و کلرادو دنبال کرد.

آقای رامنی در کلرادو گفت: "من طرحی دارم. نمی‌توانم منتظر رفتن باشم. او (آقای اوباما) امیدوار است که ما آرام بگیریم، ولی آمریکا آرام نمی‌گیرد. ما می‌سازیم، بلندپروازی می‌کنیم و به صدای درون که می‌گوید 'بهتر از این می‌توانیم عمل کنیم'، گوش می‌کنیم."

در ویرجینیا، بیل کلینتون، رئیس‌جمهور سابق آمریکا به باراک اوباما پیوست. او گفت که آقای اوباما این شایستگی را دارد که برای یک دور دیگر رئیس‌جمهور آمریکا باشد.

دیروز هر دو نامزد انتخابات آمریکا به فاصله چند ساعت برای تبلیغ به آیووا رفتند.

همچنین آقای اوباما در جمع هوادارانش در اوهایو گفت که انتخابات، انتخاب بین "دو دیدگاه متفاوت در قبال آمریکاست: دیدگاه بالا به پایین که اقتصاد را به انحطاط کشاند و دیدگاهی که به ساختن آینده بر مبنای داشتن طبقه متوسط قوی و در حال رشد معتقد است."

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که هر دو نامزد شانه به شانه هم پیش می‌روند، هرچند آقای اوباما در اغلب ایالت‌های کلیدی اندکی جلوتر از رقیبش است.

خبرنگار بی‌بی‌سی در اوهایو می‌گوید که به سختی می‌شود پیش‌بینی کرد که چه کسی ممکن است برنده انتخابات شود.

با این حال، او اضافه می‌کند که شیوه عملکرد دولت پس از وقوع طوفان سندی در هفته گذشته، واکنش‌های مثبتی را به دنبال داشته است و مجال بیشتری برای موفقیت فعالیت‌های تبلیغاتی باراک اوباما فراهم می‌کند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.