فعالیت دو راکتور هسته‌ای کره جنوبی متوقف شد

به روز شده:  07:34 گرينويچ - دوشنبه 05 نوامبر 2012 - 15 آبان 1391

آقای هونگ گفت تعطیلی این دو راکتور هسته‌ای احتمالا به کمبود برق در ماه‌های آینده منجر می‌شود

یک مقام رسمی کره جنوبی از توقف فعالیت دو راکتور هسته‌ای این کشور خبر داده است.

گفته شده است که در ساخت و نصب بخش‌هایی از این دو راکتور استانداردهای لازم رعایت نشده و فعالیت راکتورها تا زمان تعویض آنها متوقف خواهد ماند.

هونگ سوک وو، از اعضای هیات دولت کره جنوبی، گفت که این بخش‌ها "غیرهسته‌ای" هستند و از نظر ایمنی تهدیدی وجود نداشته است.

با این حال، او هشدار داد که به دلیل توقف فعالیت این دو راکتور، ساکنان کشور در چند ماه آینده ممکن است با قطع غیرمنتظره برق روبه‎‌رو شوند.

آقای هونگ گفت: بیش از ۵ هزار قسمت، از جمله فیوزها، دستگاه‌های خنک‌کننده و کلیدهای قطع و وصل راکتورها باید تعویض شوند، چون بدون داشتن گواهینامه‌های ایمنی لازم نصب شده‌اند.

او اضافه کرد: این اجزا در دیگر صنایع قابل استفاده هستند، ولی لازم بود که برای استفاده از آنها در یک نیروگاه هسته‌ای، گواهینامه‌های بین‌المللی مشخصی دریافت شود.

تقریبا تمام این اجزا در نیروگاه هسته‌ای یئونگوانگ نصب شده‌اند. این نیروگاه در جنوب غرب کره جنوبی قرار دارد و فعالیت دو راکتورش متوقف شده است.

آقای هونگ گفت: "لازم است بررسی‌های جامع ایمنی در این دو راکتور انجام شود."

به گفته او، اجزایی که لازم است تعویض شوند حدود ۷۵۰ هزار دلار ارزش دارند و از سال ۲۰۰۳ میلادی به این سو، از ۸ عرضه‌کننده مختلف این محصولات خریداری شده‌اند.

کره جنوبی ۲۳ راکتور هسته‌ای دارد که نزدیک به ۳۵ درصد برق مصرفی کشور را تامین می‌کنند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.