نتایج انتخابات آمریکا چگونه محاسبه می شود؟

به روز شده:  02:22 گرينويچ - چهارشنبه 07 نوامبر 2012 - 17 آبان 1391

منبع نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام شده از بی بی سی چیست؟

امسال بی بی سی نتایج را از شبکه ای بی سی دریافت می کند.

وقتی که شبکه ای بی سی نتیجه آراء هر ایالت را اعلام می کند، مسئول نتایج انتخابات در دفتر بی بی سی در واشنگتن آراء کالج انتخاباتی را برای هر نامزد انتخاباتی به روز می کند.

البته سایر نتایج انتخاباتی از جمله آراء عمومی و نتایج انتخابات کنگره از سوی خبرگزاری آسوشیتد پرس ارائه می شود.

نتایج چگونه شکل می گیرد و "نتایج پیش بینی شده" چیست؟

در ابتدا نتیجه انتخابات آمریکا به صورت پیش بینی مطرح می شود که این پیش بینی بر اساس نظرسنجی های حین برگزاری انتخابات و نتایج غیرنهایی است. به همین دلیل، تا پیش از آنکه آراء شمرده شود، نتایج تحت عنوان "پیش بینی شده" منتشر خواهد شد.

علت اعلام نتایج به صورت پیش بینی این است که در برخی از ایالت ها ممکن است نامزد برنده پیش از کامل شدن شمارش آراء اعلام شود. نظام انتخاباتی آمریکا به ایالت ها اجازه می دهد که نتایج غیرنهایی را اعلام عمومی کنند، پیش از آنها همه آراء را شمرده باشند. سپس با کامل شدن رای گیری، نتایج نهایی اعلام می شوند.

اگر رقابت در انتخابات خیلی تنگاتنگ نباشد، ای بی سی و سایر رسانه هایی آمریکایی ممکن است به محض پایان مدت رای گیری، برنده ای را بر اساس نظرسنجی های حین رای گیری پیش بینی کنند. اگر رقابت تنگاتنگ باشد، رسانه ها تا وقتی که اطلاعات بیشتری درمورد نتایج شمارش آراء اعلام شود، صبر می کنند. ممکن است این مرحله چند ساعت یا تا فردای روز رای گیری طول بکشد.

آیا پیش بینی ها ممکن است اشتباه باشد؟

بلکه بویژه وقتی که آراء دو نامزد به هم نزدیک باشد.

نظرسنجی حین رای گیری چیست؟

این نظرسنجی از راه گفتگو با رای دهندگان پس از انداختن رایشان به صندوق انجام می شود. امسال، این نظرسنجی ها تنها توسط موسسه های Edison Media Research و Mitofsky International انجام می شود.

بی بی سی به جزییات این نظرسنجی ها دسترسی ندارد.

آیا واشنگتن دی سی یک ایالت است؟

خیر. دی سی یا District of Columbia ایالت نیست ولی از سه رای کالج انتخاباتی برخوردار است. دی سی می تواند در انتخابات ریاست جمهوری رای انتخاباتی داشته باشد ولی نماینده ای در کنگره ندارد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.