صلیب سرخ: امداد رسانی در سوریه نقص دارد

به روز شده:  12:51 گرينويچ - پنج شنبه 08 نوامبر 2012 - 18 آبان 1391

صلیب سرخ می‌گوید نمی‌داند که چه تعدادی از مردم سوریه به کمکهای اولیه نیازمندند چون به بخش‌هایی از آن کشور دسترسی ندارد

کمیته بین المللی صلیب سرخ گفته است که با بدتر شدن اوضاع اجتماعی سوریه دیگر قادر نیست خدمات لازم را به میزان کافی ارائه کند.

پیتر مورر، رییس کمیته بین المللی صلیب سرخ گفته است که علی‌رغم افزایش عملیات صلیب سرخ در سوریه، وضعیت انسانی نسبت به گذشته بدتر شده است.

او گفت که بسیاری از نیازهای اولیه مردم در حال حاضر تامین نمی شوند.

به گفته آقای مورر افزایش تنش‌ها سبب افزایش قربانیان شده است، اما صلیب سرخ برای رسیدن به قربانیان و رفع نیازهای اولیه آنها با دشواری روبروست.

این اظهارات رییس کمیته بین المللی صلیب سرخ زمانی مطرح شده که گروه‌های مخالف دولت سوریه در قطر جلسه‌ای برپا کرده‌اند تا در خصوص تشکیل یک سازمان سیاسی واحد که از همه آنها نمایندگی کند مذاکره کنند.

آقای مورر گفت نمی داند که چه تعدادی از مردم سوریه به کمک‌های اولیه نیازمندند چون صلیب سرخ به بخش‌هایی از کشور دسترسی ندارد.

شهر حلب که در ماه‌های گذشته یکی از کانون‌های خشونت بوده، یکی از مناطقی است که صلیب سرخ نتوانسته برای امداد رسانی وارد آن شود.

با این حال، ماموران صلیب سرخ در سوریه توانستند هفته گذشته به بخش‌هایی از شهر حمص دسترسی پیدا کنند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.