نماینده مجلس آمریکا با ضارب خود رو در رو شد

به روز شده:  02:26 گرينويچ - جمعه 09 نوامبر 2012 - 19 آبان 1391

خانم گیفورد یکسال پس از اصابت گلوله به سرش و برای تمرکز بر روند بهبودی اش از سمت نمایندگی خود در کنگره استعفا داد

گبریل گیفوردز، نماینده سابق کنگره آمریکا که بر اثر تیراندازی از ناحیه جمجمه به شدت آسیب دیده بود با حضور در دادگاه با ضارب خود رو در رو شد.

جرد لافنر که در ژانویه سال ۲۰۱۱ به خانم گیفوردز و ۱۸ نفر دیگر در شهر توسان ایالت آریزونا شلیک کرد توسط دادگاه به هفت بار حبس ابد و ۱۴۰سال زندان محکوم شده است.

آقای لافنر در حمله سال گذشته شش نفر را کشت و ۱۳ نفر دیگر از جمله خانم گیفورد و ران باربر، نماینده سابق آریزونا در مجلس نمایندگان و چهار نفر دیگر را هم به شدت زخمی کرده بود.

او روز پنجشنبه (هشتم نوامبر - ۱۸ آبان) برای نخستین بار در دادگاه با قربانیان زنده این واقعه رو در رو شد.

مارک کلی، همسر خانم گیفوردز که به همراه او در دادگاه حاضر شده بود خطاب به جار لافنر گفت: "اگر چه تو گلوله ای را به مغز همسر من شلیک کردی اما هرگز نتوانستی به روح او صدمه ای بزنی. با وجود اینکه تو یک بیمار روانی هستی، اما همچنان در برابر آنچه انجام داده ای مسئولی؛ حالا دهه ها و دهه ها وقت داری تا با خودت فکر کنی و بفهمی که چه کرده ای اما من و همسرم از این لحظه دیگر به تو فکر نخواهیم کرد."

روانپزشکان قانونی پیش تر به دادگاه اعلام نظر کرده بودند که آقای لافنر از بیماری راونی اسکیزوفرنیا و توهم رنج می برد.

ماه می سال ۲۰۱۱ رسیدگی به پرونده آقای لافنر به خاطر آنکه او در شرایط حضور در دادگاه نبود، به تعویق افتاد.

سوزی هایلمن دیگر قربانی این رویداد در دادگاه و خطاب به آقای لافنر گفت: "تو من رو نشونه گرفتی و سه بار به من شلیک کردی. حالا من زنده ام و امروز از در این دادگاه بیرون می روم و دیگر به تو فکر نخواهم کرد."

خانم گیفوردز که سرشناس ترین قربانی این رویداد خونین بود، یکسال پس از اصابت گلوله به سرش و برای تمرکز بر روند بهبودی اش از سمت نمایندگی خود در کنگره استعفا داد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.