گفت‌وگو با صادق صبا درباره استعفای مدیر کل بی‌بی‌سی

به روز شده:  23:08 گرينويچ - شنبه 10 نوامبر 2012 - 20 آبان 1391

مدیا پلیر

جورج انتویسل، مدیر کل بی‌بی‎سی از سمت خود کناره‌گیری کرد. دلیل اصلی استعفای آقای انتویسل پخش گزارشی از برنامه نیوزنایت بود که در آن یکی از سیاستمداران سابق بریتانیا به اشتباه به کودک‌آزاری متهم شد. گفت‌وگو با صادق صبا، رئیس بخش فارسی بی‌بی‌سی.

بشنویدmp3

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

نیوزنایت بی‌بی‌سی

مدیرکل بی‌بی‌سی پیش از استعفا گفته بود که گزارش برنامه نیوزنایت به غلط لرد مک آلپاین، از اعضای برجسته حزب محافظه کار را به کودک آزاری متهم کرده بود

جورج انتویسل، مدیر کل بی‌بی‎سی که دو ماه پیش کار خود را آغاز کرده بود، روز شنبه ۱۰ نوامبر از سمت خود کناره‌گیری کرد.

دلیل اصلی استعفای آقای انتویسل پخش گزارشی از برنامه نیوزنایت در تلویزیون بی‌بی‌سی بود که در آن یکی از سیاستمداران سابق بریتانیا به اشتباه به آزار جنسی کودکان متهم شد.

این درحالی است که در ماجرایی دیگر، تحقیقات درباره پخش نشدن گزارشی از برنامه نیوزنایت درباره اتهامات آزار جنسی کودکان علیه جیمی سویل، از چهره‌های مشهور بی‌بی‌سی در چند دهه گذشته همچنان ادامه دارد.

درباره کناره‌گیری مدیرکل بی‌بی‌سی، نازنین جاوید با صادق صبا، رئیس بخش فارسی بی‌بی‌سی گفت‌وگو کرده است. این گفت‌وگو در برنامه کلیک چشم انداز بامدادی یکشنبه، ۲۱ آبان پخش شد.

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.