انتخاب یک مسیحی به رهبری شورای مخالفان سوریه

به روز شده:  01:59 گرينويچ - شنبه 10 نوامبر 2012 - 20 آبان 1391
جورج صبرا، رهبر منتخب "شورای ملی سوریه"َ

صبرا:"انتخاب من نشانه ماهیت غیر فرقه ای این شورا است"

پس از یک دور مذاکرات که در قطر برگزار شد، شورای مخالفان سوریه، موسوم به "شورای ملی سوریه"، یک مسیحی و کمونیست سابق را به رهبری این شورا انتخاب کرده است.

جورج صبرا گفت انتخاب او نشان دهنده ماهیت غیر فرقه ای این شورا است و برای سرنگونی حکومت بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، خواستار تامین تسلیحات بیشتر شد.

"شورای ملی سوریه" در تلاش بود تا در این مذاکرات بتواند ائتلاف با برخی گروه های مخالف دیگر، یک بلوک سیاسی عظیم در مقابل حکومت سوریه تشکیل دهد، اما این توافق حاصل نشد و قرار است طرفین بار دیگر روز شنبه (۱۰ نوامبر) تشکیل جلسه دهند.

ایالات متحده آمریکا و کشورهای عرب حوزه خلیج فارس از تشکیل این ائتلاف حمایت می کنند.

در صورت تشکیل، این ائتلاف امیدوار است بتواند گروه های مسلح پراکنده مخالف حکومت سوریه را در یک مجموعه منسجم کند تا بدیلی برای حکومت آقای اسد محسوب شوند.

ادامه سیل آوارگان

روز جمعه (۹ نوامبر) سازمان ملل اعلام کرد ۱۱ هزار نفر سوری ظرف ۲۴ ساعت اخیر از کشور آواره شده اند.

به گزارش رسانه های ترکیه، بسیاری از این افراد که به ترکیه گریخته اند، نظامیان فراری نیروهای مسلح سوریه هستند.

آقای صبرا از مخالفان قدیمی آقای اسد و پدرش حافظ اسد است و بارها در حکومتهای این پدر و پسر به زندان افتاده است. او سال گذشته در نهایت به ترکیه پناهنده شد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.