رابطه رسوایی جنسی رییس سیا با امنیت ملی آمریکا چیست؟

به روز شده:  14:37 گرينويچ - چهارشنبه 14 نوامبر 2012 - 24 آبان 1391

مدیا پلیر

آیا امنیت ملی آمریکا در اثر رسوایی جنسی رییس سیا خدشه دار شده است؟ گفتگوی محمد منظرپور در دفتر بی بی سی فارسی در واشنگتن را با ری مک گاورن، تحلیلگر سابق سی آی ای بشنوید که در برنامه چشم انداز بامدادی رادیو بی بی سی پخش شده است.

بشنویدmp3

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

با گذشت چند روز از افشای روابط ژنرال پترائوس با خانم برادول، سوال‌های بیشتری درباره این ماجرا مطرح شده است

صرف نظر از جنبه های شخصی و اخلاقی که در کناره گیری ژنرال پترایس رئیس پیشین سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا به دلیل رسوایی روابط جنسی نامشروع با پائولا برادول مطرح شده، مهمترین سوال سیاستمداران این است که آیا امنیت ملی آمریکا در اثر این روابط خدشه دار شده است؟

خانم برادول ماه گذشته در یک سخنرانی در دانشگاه دنور گفته بود که حمله به کنسولگری آمریکا در شهر بنغازی لیبی، تلاشی از سوی پیکارجویان برای رهایی برخی از همرزمانشان بوده است که در یک زندان سری سی آی ای در بنغازی نگهداری می شدند.

سی آی ای این اتهام را تکذیب کرده، ولی آیا رابطه ویژه خانم برادول با ژنرال پترایس در طرح این سناریوها نقشی داشته است؟

ری مک گاورن، تحلیلگر سابق سی آی ای در دولتهای متوالی آمریکا، مسئول جلسات توجیهی کاخ سفید بوده است.

گفتگوی محمد منظرپور در دفتر بی بی سی فارسی در واشنگتن را با آقای مک گاورن بشنوید که در برنامه کلیک چشم انداز بامدادی رادیو بی بی سی پخش شده است.

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.