ویلیام هیگ: مخالفان دولت سوریه 'اعتبار' دارند

به روز شده:  17:32 گرينويچ - جمعه 16 نوامبر 2012 - 26 آبان 1391

ویلیام هیگ گفته است که از تعهد رهبران گروههای مخالف دولت سوریه برای احترام به حقوق بشر، تشویق تکثر سیاسی و رعایت حقوق بین الملل خشنود است

ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه بریتانیا، گفته است که گروه‌های مخالف دولت سوریه می توانند جایگزین سیاسی قابل اعتباری برای دولت بشار اسد باشند.

وزیر خارجه بریتانیا قبل از دیدار با گروهی از رهبران مخالفان سوریه در لندن گفت که بریتانیا می خواهد آنها را به عنوان نماینده واقعی مردم سوریه به رسمیت بشناسد.

او گفت که پیش از آن، بریتانیا باید مطمئن باشد که مخالفان دولت بشار اسد در سوریه از حمایت واقعی مردم برخوردارند و به دموکراسی متعهد هستند.

دولت بریتانیا همچنین خواستار رفع ممنوعیت وضع شده توسط اتحادیه اروپا در فروش سلاح به دو طرف درگیر در سوریه است تا بتواند مخالفان دولت سوریه را مسلح کند.

آقای هیگ گفته است که از تعهد رهبران گروه‌های مخالف سوریه برای احترام به حقوق بشر، تشویق تکثر سیاسی و رعایت حقوق بین الملل خشنود است.

فرانسه از قبل رهبران مخالفان را به عنوان دولت رسمی آینده سوریه به رسمیت شناخته بود.

دلیل تاخیر بریتانیا و آمریکا در شناسایی رسمی مخالفان دولت سوریه این بوده است که برخی از آنها متهم هستند که در خشونت و سرکوب مشارکت داشته اند و برخی دیگر متهم به داشتن ارتباط با گروههای تندرو اسلامگرا (سلفی) و تروریست هستند.

قرار است وزیر امور خارجه بریتانیا روز دوشنبه آینده با همتای فرانسوی خود دیدار و در خصوص اوضاع سوریه مذاکره کند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.