دستور رئیس جمهور مصر در مورد مسببان مرگ 'پنجاه کودک' در سانحه تصادف

به روز شده:  17:08 گرينويچ - شنبه 17 نوامبر 2012 - 27 آبان 1391

سانحه در منطقه ای در جنوب پایتخت مصر رخ داده

بر اساس اعلام مقامات رسمی مصر، به دنبال برخورد یک قطار و اتوبوس در جنوب قاهره، پایتخت، نزدیک به ۵۰ کودک که بین چهار تا شش سال داشتند، کشته شده‌اند.

این سانحه در استان مرکزی اسیوط مصر رخ داد.

گزارش شده است که اتوبوس، حامل حدود ۶۰ کودک یک مهدکودک بود که در نزدیکی شهرک منفلوط در حدود ۳۵۰ کیلومتری جنوب قاهره و در زمان عبور از ریل راه آهن با قطار برخورد کرده است.

حسیب عمار خبرنگار بی بی سی فارسی در مصر می گوید که والدین کشته شدگان و صدها تن از نزدیکان آنها در همان شهرک منفلوط دست به تظاهرات زده اند و خواستار اعدام مسببان سانحه شده‌اند.

هشام قندیل، نخست وزیر مصر رهسپار استان اسیوط شده است.

رسانه‌های دولتی مصر گزارش داده‌اند که به دنبال این سانحه محمد رشاد المتینی، وزیر حمل و نقل مصر و مصطفى قناوی، رئیس راه آهن استعفا کرده اند.

رئیس جمهوری مصر درسخنرانی کوتاهی که از تلویزیون دولتی مصر پخش شد، گفت او استفعای وزیرحمل ونقل را پذیرفته و دستور داده که مسببان این حادثه به دادستانی کل معرفی شوند.

سخنگوی ریاست جمهوری مصر گفته است که آقای مرسی، به نخست وزیر، وزیر بهداشت و وزیر دفاع و همچنین استاندار اسیوط دستور داده است که امکانات لازم را در اختیار مجروحان حادثه قرار دهند و تاوان این سانحه را به خانواده قربانیان بپردازند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.