مدیرکل جدید بی‌بی‌سی منصوب شد

به روز شده:  14:19 گرينويچ - پنج شنبه 22 نوامبر 2012 - 02 آذر 1391
تونی هال

مدیرکل بی‌بی‎‌سی، علاوه بر مدیریت فعالیت های مختلف بی‌بی‌سی از جمله در زمینه های هنری و فرهنگی، به عنوان سردبیر ارشد این سازمان، مسئول عالی محتوای گزارش ها و تحلیل های خبری نیز محسوب می شود

مدیرکل جدید بی‌بی‌سی منصوب شده است.

روز پنجشنبه، ٢ آذر (٢٢ نوامبر)، رئیس هیات امنای بی‌بی‌سی اعلام کرد که تونی هال، مدیر فعلی اپرای سلطنتی لندن، به سمت مدیرکل جدید این سازمان انتخاب شده است.

لرد هال پیش از انتصاب به مدیریت اپرای سلطنتی از کارکنان بی‌بی‌ سی بود و تا سال ٢٠٠١ ریاست بخش خبری این سازمان را بر عهده داشت.

لرد هال جانشین جورج انتویسل می شود که دو هفته پیش و پس از تنها هشت هفته پس از آغاز به کار به عنوان مدیرکل بی‌بی‌سی، از سمت خود کناره گیری کرد.

استعفای آقای انتویسل با ماجرای جنجالی پخش یک برنامه تلویزیونی ارتباط داشت که در آن، یکی از سیاستمداران سابق بریتانیا به سوء استفاده جنسی از کودکان متهم شده بود.

پیش از این ماجرا هم، بی‌بی‌سی درگیر جنجال مرتبط با رسوایی سوء استفاده از کودکان در ارتباط با جیمی سویل، مجری قدیمی برنامه های موسیقی پاپ بود.

جیمی سویل، که سال گذشته در سن هشتاد و پنج سالگی درگذشت، از مجریان سرشناس رادیو و تلویزیون بی بی سی بود که به فعالیت های خیریه نیز شهرت داشت.

بعد از درگذشت جیمی سویل، یکی از مدیران بی‌بی‌سی از پخش برنامه ای جلوگیری کرد که در آن اتهام سوء استفاده جنسی از کودکان علیه جیمی سویل پیگیری شده بود.

این اقدام باعث نگرانی در این مورد شد که ممکن است بی‌بی‌سی به تلاش برای پنهانکاری و عدم شفافیت متهم شود و اعتبار آن به مخاطره افتد.

این ماجرا به کناره گیری چند تن از کارکنان بی‌بی‌سی منجر شد اما آقای انتویسل، ضمن پوزش خواهی از این خطا، در مقام خود باقی ماند تا چند هفته بعد ناچار شد این سازمان را ترک کند.

دوره خدمت تونی هال به عنوان مدیرکل جدید بی‌بی‌سی در ماه مارس سال آینده، حدود چهار ماه دیگر، آغاز می شود و حقوق او چهارصد و پنجاه هزار پوند در سال است.

مدیرکل بی‌بی‎‌سی، علاوه بر مدیریت فعالیت های مختلف بی‌بی‌سی از جمله در زمینه های هنری و فرهنگی، به عنوان سردبیر ارشد این سازمان، مسئول عالی محتوای گزارش ها و تحلیل های خبری نیز محسوب می شود.

وزیر فرهنگ بریتانیا از انتخاب لرد هال استقبال کرده اما تاکید ورزیده است که مهمترین وظیفه مدیرکل جدید بی‌بی‌سی بازگرداندن اعتماد عمومی به این سازمان است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.