برگزاری انتخابات مهم محلی در کاتالونیای اسپانیا

به روز شده:  12:57 گرينويچ - 25 نوامبر 2012 - 05 آذر 1391

آرتور ماس به عنوان رهبر دولت محلی کاتالونیا گفته است در صورت اعلام استقلال، این منطقه می‌تواند به عنوان یک کشور مستقل به عضویت اتحادیه اروپا دربیاید

مردم منطقه کاتالونیا در اسپانیا برای شرکت در انتخابات مهم محلی، روز یکشنبه ۲۵ نوامبر به پای صندوق های رای رفتند.

گفته شده که این انتخابات می‌تواند مقدمه‌ای بر استقلال این منطقه باشد.

ملی‌گرا‌های کاتالان که خواستار استقلال کامل کاتالونیا هستند در تلاشند تا با کسب آرای کافی در این انتخابات، در گام بعدی تعیین سرنوشت این ایالت را به همه پرسی عمومی بگذارنند.

آرتور ماس، رهبر دولت محلی کاتالونیا می‌گوید که حزب او، حزب راست میانه همگرایی کاتالونیا، امیدوار است تا اکثریت را در پارلمان منطقه‌ای بدست آورد.

حزب وابسته به آقای ماس در انتخابات سال ۲۰۱۰ میلادی موفق شد حزب سوسیالیست را شکست دهد.

آرتور ماس به عنوان رهبر دولت محلی کاتالونیا گفته است که در صورت اعلام استقلال، این منطقه می‌تواند به عنوان یک کشور مستقل به عضویت اتحادیه اروپا در آید.

بنا به آخرین نظرسنجی‌ها، حزب آرتور ماس (حزب اتحاد و همگرایی کاتالونیا) همچنان قوی‌ترین حزب کاتالونیا باقی خواهد ماند، اما برای تشکیل دولت و تصویب رفراندوم استقلال، باید با حزب چپ‌گرای جمهوریخواه ائتلاف کند.

جدایی‌خواهان کاتالونیا و شماری از اقتصاددانان در توجیه جدایی این منطقه از اسپانیا می گویند که کاتالونیا هفتمین قدرت اقتصادی اتحادیه اروپا است و به جای دریافت کمک از این اتحادیه به آن کمک می‌کند.

۲۷ درصد صادرات اسپانیا از این منطقه است و ۲۵ درصد توریست‌های اسپانیا نیز مقصدشان کاتالونیا است.

منطقه خودمختار کاتالونیا در شمال شرق اسپانیا واقع شده و دارای تشکیلات پارلمانی و اجرایی محلی است، اما شماری از ساکنان آن از استقلال کامل از اسپانیا حمایت می‌کنند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.