تصمیمات مرسی مصر را نا آرام کرد

به روز شده:  18:48 گرينويچ - 25 نوامبر 2012 - 05 آذر 1391

مدیا پلیر

یک فرعون دیگر، نامی است که مخالفان به محمد مرسی داده اند. دستور او مبنی بر اینکه، هیچ نهادی، از جمله دادگاه‌ها و قضات مصر نمی‌توانند احکام رئیس‌جمهور را لغو کنند، خیابانهای پایتخت مصر را شبیه شبهای درگیری برای برکناری حسنی مبارک کرده است.

تماشا کنیدmp4

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

یک فرعون دیگر، نامی است که مخالفان به محمد مرسی داده اند. دستور او مبنی بر اینکه، هیچ نهادی، از جمله دادگاه‌ها و قضات مصر نمی‌توانند احکام رئیس‌جمهور را لغو کنند، خیابانهای پایتخت مصر را شبیه شبهای درگیری برای برکناری حسنی مبارک کرده است. سه شب است که ناآرامی ادامه داشته و کار به جایی رسید که دفتر ریاست جمهوری بیانیه داده وگفته این افزایش اختیارات محمد مرسی موقت است. هنوز روشن نیست که این حرفها بتواند مخالفان را آرام کند. اخوان المسلمین که از نظر آقای مرسی حمایت می کنند از طرفدارانشان خواسته اند به خیابان بیایند، گروههای لیبرال مخالف هم هستند و کار به زد و خورد می کشد. در همین حال نگرانی بابت وضعیت اقتصادی مصربه دلیل تلاطم اوضاع سیاسی هم ادامه یافته است. آیا مصر راهی را می رود که درنهایت به حکمرانی اسلامگرایان تندرو منجر می شود؟

آیدین صالح گزارش می دهد.

ویندوز میدیا پلیر نسخه ۹

فلش پلیر نسخه ۹.۰.۱۱۵.۰ برای پخش ویدیوی فرمت h.۲۶۴

اگر مشکلی با تماشای ویدیوها داشتید با ایمیل persian@bbc.co.uk با ما تماس بگیرید یا از طریق کلیک صفحه کلیک تماس با ما پیام خود را ارسال کنید

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.