استرالیا از سربازان آزاردیده ارتش عذرخواهی کرد

به روز شده:  07:13 گرينويچ - دوشنبه 26 نوامبر 2012 - 06 آذر 1391

وزیر دفاع استرالیا: هیچ یک از نیروهای ارتش نباید چنین آزارهایی را تحمل می‌کرد

به دنبال انتشار نتایج تحقیقی که نشانگر شکایت صدها نفر از نیروهای ارتش استرالیا از بدرفتاری با آنها در طول خدمت بود، دولت استرالیا از قربانیان این آزارها عذرخواهی کرده است.

استفان اسمیت، وزیر دفاع استرالیا به نمایندگان مجلس این کشور گفت که اقدامات لازم در پیش گرفته خواهد شد تا اطمینان حاصل شود که آزارهای جنسی، جسمی و روانی (در ارتش) دوباره تکرار نمی‌شود.

در تحقیقاتی که انجام شد، بیش از یک هزار مورد از ادعاهای مربوط به آزار در ارتش از دهه ۱۹۵۰ میلیادی تاکنون ثبت شد.

این تحقیقات به دنبال رسوایی جنسی در یک دانشکده افسری در سال ۲۰۱۱ میلادی انجام شد.

در جریان این رسوایی، دو دانشجوی افسری متهم شدند که مخفیانه از رابطه جنسی یک دانشجوی افسری زن فیلمبرداری و فیلم آن را در اینترنت منتشر کرده‌اند.

'غیرقابل پذیرش'

یک شرکت حقوقی تحقیقات اخیر را برای دولت پیش برد.

شرکت‌کنندگان در این تحقیق زنان و مردانی بودند که در طول شش دهه گذشته در ارتش استرالیا خدمت کرده‌اند.

در جریان این تحقیقات، بیش از یک هزار مورد ادعای مربوط به آزار در ارتش ثبت شد که شامل ۲۴ مورد ادعای تجاوز در اواخر دهه ۱۹۹۰ میلادی و ادعای پسران جوانی بود که گفتند در فاصله دهه ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۰ میلادی در یک پایگاه آموزشی نیروی دریایی در غرب استرالیا مورد آزار قرار گرفته‌‌اند.

وزیر دفاع استرالیا در مجلس گفت: "زنان و مردان جوان آزارهای جنسی، جسمی و روانی را که همرزمانشان به آنها وارد می‌کردند، تحمل کرده‌اند و این، غیرقابل پذیرش است."

او گفت: "شما هرگز نباید دیگر چنین آزارهایی را تحمل کنید. من عذرخواهی می‌کنم."

یک گروه ضربت ویژه برای تحقیق درباره هریک از ادعاهای مطرح درباره آزار در ارتش استرالیا تشکیل شده است و یک قاضی هدایت این گروه را در اختیار دارد.

وزیر دفاع استرالیا گفت که برای هر موردی که لازم و مناسب باشد، معادل بیش از ۵۲ هزار دلار غرامت پرداخت خواهد شد.

ژنرال دیوید هرلی، فرمانده ارتش استرالیا هم در یک بیانیه گفت که ارتش مصمم به اعمال "اصلاحات فرهنگی عمیق" است.

او اعلام کرد: "ارتش اطمینان حاصل خواهد کرد که تمام اعضایش بتوانند در فضایی آزاد از هر گونه رفتارهای آزاردهنده خدمت کنند."

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.