قاضی لویسون: بریتانیا به نظارت مستقل بر مطبوعات نیاز دارد

به روز شده:  16:49 گرينويچ - پنج شنبه 29 نوامبر 2012 - 09 آذر 1391

نتیجه تحقیقات قاضی لویسون امروز ارائه شد

قاضی لویسون با به پایان رساندن تحقیقات خود درباره عملکرد مطبوعات بریتانیا، که از جمله روابط آنها با سیاستمداران را نیز بررسی کرده، گفته است برای بالا نگه داشتن استانداردهای مطبوعات بریتانیا باید نظارت مستقل بر این رسانه‌ها افرایش یابد.

قاضی لویسون گفته است مطبوعات بریتانیا "دهه‌ها است که زندگی آدم‌های بی‌گناه را به هم می‌زنند."

آقای لویسون پیشنهادهایی ارائه کرده و گفته با اجرای آنها حقوق قربانیان و کسانی که از عملکرد مطبوعات شکایت دارند تامین خواهد شد.

دیوید کامرون، نخست‌وزیر بریتانیا، در مجلس عوام بریتانیا از نتایج تحقیق قاضی لویسون استقبال کرده، با این حال گفته است باید نسبت به هر نوع قانون‌گذاری که زمینه‌ای برای محدودیت آزادی بیان و رسانه‌ها فراهم آورد هوشیار بود.

با این حال اد میلیبند، رهبر حزف مخالف کارگر، گفته است دولت باید این گزارش را جدی‌تر بگیرد و تا سال ۲۰۱۵ نظام نظارتی جدید را به راه بیندازد.

تحقیقات قاضی لویسون پس از آن آغاز شد که در سال ۲۰۱۱ فاش شد روزنامه عامه‌پسند "سان" با همکاری چند مامور پلیس به شنود غیرقانونی مکالمات چهره‌های مشهور پرداخته است.

قاضی لویسون در گزارش خود گفته که رسانه‌ها از پس تنظیم عملکرد خود برنیامده‌اند.

البته او گفته است "نمی‌توان در هر اتاق خبری یک مامور گماشت" بلکه مطبوعات خود باید با معیارهایی معتبرتر به نظارت و تنظیم عملکرد خود بپردازند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.