نارنجی، رنگ اعتراض‌ها در کویت

به روز شده:  16:41 گرينويچ - شنبه 01 دسامبر 2012 - 11 آذر 1391

مدیا پلیر

ده ها هزار نفر از مردم کویت در آستانه انتخابات مجلس این کشور دست به راهپیمایی اعتراضی زدند. از رضا قاسمی که از سفرای ایران در کویت بوده و با تحولات سیاسی این کشور آشنا است، پرسیده ایم اوضاع سیاسی کنونی کویت و اعتراض ها به حکومت را چگونه ارزیابی می کند؟

بشنویدmp3

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

معترضان کویتی رنگ نارنجی را برای نشان دادن اعتراض‌هایشان انتخاب کرده اند

ده ها هزار نفر از مردم کویت دیروز ۳۰ دسامبر (۱۰آذر) در خیابان های پایتخت این کشور دست به راهپیمایی زدند.

راهپیمایی اعتراضی مردم کویت در آستانه انتخابات مجلس این کشور انجام شد که امروز برگزار می شود.

امیر کویت حدود دو ماه پیش مجلس تازه احیا شده کشورش را منحل کرد و کمی بعد ضمن اعلام تاریخ انتخابات جدید، حکم حکومتی صادر کرد که به موجب آن، تعداد نمایندگان انتخابی هر شهروند کویتی، از چهار به یک کاهش می یابد.

این اقدام باعث سوء ظن مخالفان شد که معتقدند با وضعیت کنونی، مجلس هم در اختیار طرفداران امیر و حکومت کویت قرار می گیرد و مخالفان و منتقدان امکان حضور در صحنه سیاسی کویت را از دست می دهند.

معترضان اکنون خوهان لغو این اصلاحیه و نیز تحریم انتخابات امروز از سوی مردم هستند.

در برنامه کلیک چشم انداز بامدادی رادیو بی بی سی، از رضا قاسمی که در سالیان پیش از سفرای ایران در کویت بوده و با تحولات سیاسی این کشور آشنا است، پرسیده ایم اوضاع سیاسی کنونی کویت و اعتراض ها به حکومت را چگونه ارزیابی می کند؟

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.