اسرائیل پول مالیات ساکنان مناطق اشغالی را ضبط کرد

به روز شده:  13:51 گرينويچ - 02 دسامبر 2012 - 12 آذر 1391

تشکیلات خودگردان فلسطینی معمولا این پول را صرف پرداخت حقوق ماهیانه فلسطینیان می‌کند

یووال استینیتز، وزیر اقتصاد اسرائیل گفته است که دولت این کشور در ماه جاری پولی را که از فلسطینی‌های ساکن مناطق اشغالی به عنوان مالیات دریافت کرده، به دولت خودگردان فلسطینی تحویل نخواهدداد.

به گفته این مقام اسرائیلی، این تصمیم در واکنش به اقدام موفقیت آمیز تشکیلات خودگردان در ارتقاء وضعیت فلسطینیان از "نهاد ناظر" به "دولت ناظر غیرعضو" در سازمان ملل گرفته شده است.

وزیر اقتصاد اسرائیل گفته است که این پول که حدود یکصد و بیست میلیون دلار برآورد می‌شود به جای تحویل به دولت خودگردان صرف پرداخت بدهی آنها به یک شرکت برق اسرائیلی خواهد شد.

پنج شنبه گذشته ۲۹ نوامبر (۹ آذر) اعضای مجمع عمومی سازمان مل متحد با اکثریت آرا با درخواست محمود عباس، رئیس تشکیلات خود گردان فلسطینی در مورد تغییر وضعیت آنها به دولت ناظر غیر عضو در این سازمان موافقت کردند.

ارتقای وضعیت فلسطینیان در سازمان ملل متحد، به دولت خودگران فلسطینی این امکان را می دهد که برای عضویت در نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد درخواست کند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.