هدف معترضان مصری از ادامه اعتراض‌ها علیه محمد مرسی چیست؟

به روز شده:  13:13 گرينويچ - چهارشنبه 05 دسامبر 2012 - 15 آذر 1391

مدیا پلیر

مخالفان رییس جمهور مصر از ادامه اعتراض ها چه هدفی دارند؟ این سوال را نازنین جاوید در برنامه چشم انداز بامدادی رادیو بی بی سی از حبیب حسینی فرد، تحلیلگر مسائل جهان عرب، در شهر بن آلمان پرسیده است.

بشنویدmp3

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

مخالفان محمد مرسی او را 'فرعون جدید' این کشور می‌خوانند

صدها هزار نفر از مخالفان محمد مرسی، رئیس جمهوری مصر، سه شنبه ۴ دسامبر (۱۴ آذر) با شرکت در تظاهرات در خیابان های قاهره خود را به کاخ ریاست جمهوری رساندند.

ماموران پلیس در یک مرحله از گاز اشک آور برای متفرق کردن معترضان استفاده کردند اما در مجموع کنار ایستاده و با مردم درگیر نشدند.

در بیانیه تلویزیونی که نیروهای امنیتی منتشر کردند گفته شد که محمد مرسی، کاخ ریاست جمهوری را ترک کرده و از مردم خواسته شد که آرامش را حفظ کنند.

تظاهرکنندگان هم به اختیارات گسترده ای که آقای مرسی حدود دو هفته پیش برای خود تعیین کرد اعتراض دارند و هم به پیش نویس قانون اساسی که هفته گذشته توسط مجلس موسسان مصر به تصویب رسید و قرار است که ۱۰ روز دیگر به همه پرسی گذاشته شود.

مخالفان از ادامه اعتراض ها چه هدفی دارند؟ این سوال را نازنین جاوید در برنامه کلیک چشم انداز بامدادی رادیو بی بی سی از حبیب حسینی فرد، تحلیلگر مسائل جهان عرب، در شهر بن آلمان پرسیده است.

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.