اوباما در پی بودجه اضطراری برای کمک به آسیب دیدگان سندی

به روز شده:  03:04 گرينويچ - پنج شنبه 06 دسامبر 2012 - 16 آذر 1391

توفان سندی در ماه اکتبر خسارت های زیادی را به ایالت های سواحل شرقی آمریکا وارد کرد

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد از کنگره این کشور بخواهد برای امدادرسانی به آسیب دیدگان از توفان سندی، حدود ۵۰ میلیارد دلار کمک اضطراری اختصاص دهد.

به گفته نمایندگان دموکرات در کنگره، دولت آقای اوباما هنوز میزان بودجه درخواستی را نهایی نکرده است ولی این رقم می تواند بین ۴۵ تا ۵۵ میلیارد دلار باشد.

این رقم از مبلغ درخواستی ۸۳ میلیارد دلاری ایالت های نیویورک، نیوجرسی و کانتیکت کمتر است.

توفان سندی در ماه اکتبر خسارت های زیادی را به ایالت های سواحل شرقی آمریکا وارد کرد.

این توفان ۱۲۰ کشته بر جای گذاشت و خانه های هزاران نفر نیز تخریب شد.

درخواست کاخ سفید برای اختصاص کمک مالی اضطراری به آسیب دیدگان توفان سندی در حالی روانه کنگره خواهد شد که دولت باراک اوباما و جمهوریخواهان درگیر مذاکرات پیچیده و سخت بر سر تمدید معافیت های مالیاتی هستند.

گفته می شود این درخواست کمک ممکن است این هفته به کنگره فرستاده شود.

با این حال، گفته می شود که به احتمال زیاد به علت اختلاف بین کنگره و کاخ سفید، جمهوریخواهان ممکن است با اختصاص بودجه کلان به این موضوع مخالفت کنند.

سقف تعیین شده برای بودجه آمریکا به آقای اوباما اجازه می دهد تنها ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار دیگر درخواست بودجه اضافی کند.

جمهوریخواهان تنها در صورتی با درخواست بودجه اضافی موافقت خواهند کرد که رئیس جمهوری معادل با آن از بودجه دیگر بخش ها بکاهد.

به گفته شان داناوان، وزیر مسکن آمریکا، دولت باراک اوباما ایالت های آسیب دیده را در بازسازی خرابی ها تنها نخواهد گذاشت.

او که هماهنگ کننده فعالیت های دولت فدرال برای بازسازی مناطق آسیب دیده است، گفت کنگره باید "تا چند هفته دیگر" به درخواست دولت پاسخ دهد.

به گفته کریگ فوگیت، رئیس سازمان فدرال مدیریت بحران آمریکا، دولت این کشور تنها ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار بودجه برای کمک رسانی به آسیب دیدگان در اختیار دارد که تنها تا اوایل سال آینده میلادی دوام خواهد آورد.

دولت آمریکا تاکنون ۲ میلیارد دلار در ۱۱ ایالت آسیب دیده هزینه کرده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.