خبرنگار روس به ضرب گلوله کشته شد

به روز شده:  10:47 گرينويچ - پنج شنبه 06 دسامبر 2012 - 16 آذر 1391
پلیس گفته است که این قتل با شغل آقای غیکی‌یف مرتبط بوده است

پلیس گفته است که قتل آقای غیکی‌یف با شغل او مرتبط بوده است

خبرنگار یک شبکه تلویزیونی روسیه به ضرب گلوله در قفقاز شمالی به قتل رسیده است.

شاهدان عینی می‌گویند دو مرد در شهر نعلچیک در جمهوری کاباردینو-بالکاریا، به كازبك غيكی‌یف، خبرنگار محلی این شبکه نزدیک شدند و نام و حرفه‌اش را پرسیده و سپس با شلیک گلوله‌ای به سرش، او را کشتند.

آقای غیکی‌یف خبرخوان شبکه تلویزیونی محلی VGTRK بود.

پلیس گفته است که این قتل با شغل آقای غیکی‌یف مرتبط بوده است اما تلویزیونی که او در آن کار می‌کرد گفته است که او در باره شبکه زیرزمینی پیکارجویان اسلامگرا، گزارش نداده و چند خبرنگار دیگر این تلویزیون، تهدیدهایی از پیکارجویان دریافت کرده‌اند.

مقام‌های روسی قتل این خبرنگار را محکوم کرده و گفته‌اند که این اقدام، به منزله هشداری برای سایر خبرنگاران و روزنامه‌نگارانی است که با کسانی که آنان را "راهزن" خوانده‌اند، در حال مبارزه‌اند.

خبرنگار بی بی سی در مسکو می‌گویند جمهوری کاباردینو-بالکاریا، یکی از بی‌ثبات‌ترین مناطق در روسیه به شمار می‌رود و نیروهای امنیتی روسیه مدتهاست که در نبرد با پیکارجویان اسلامگرا هستند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.