برلوسکونی برای چهارمین بار کاندیدای نخست وزیری ایتالیا خواهد شد

به روز شده:  19:47 گرينويچ - 09 دسامبر 2012 - 19 آذر 1391

آقای برلوسکونی تا کنون در سه نوبت نخست وزیر ایتالیا بوده است و از فعالیتهای تجاری خود ثروت بسیار هنگفتی به دست آورده است

سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر پیشین ایتالیا گفته است که در انتخابات سال آینده شرکت خواهد کرد.

ماریو مونتی، نخست وزیر کنونی ایتالیا گفته است که قصد استعفا دارد و تنها تلاش می کند که پیش از استعفا قانون بودجه و ثبات مالی را از تصویب پارلمان بگذراند.

حزب "مردم آزادی" آقای برلوسکونی گفته است که سیاستهای ریاضتی ماریو مونتی به ایتالیا لطمه زده است.

دفتر ریاست جمهوری ایتالیا با انتشار بیانیه ای گفته است که نخست وزیر نمی تواند در شرایط ایجاد شده به کار خود ادامه دهد و آقای مونتی در صورت تصویب "سریع" قانون بودجه سال آینده، بر استعفای خود بدون فوت وقت تاکید خواهد کرد.

سیلویو برلوسکونی گفته است که به دلیل حاد بودن مشکلات اقتصادی ایتالیا، برای بازگشت به صحنه سیاست احساس مسوولیت می کند.

طبق قوانین آن کشور، انتخابات عمومی باید ظرف کمتر از ۷۰ روز پس از استعفای دولت انجام شود و بدین ترتیب با قطعی شدن استعفای آقای مونتی، انتخابات ایتالیا پیش از موعد برگزار خواهد شد.

البته منتقدان آقای برلوسکونی می گویند که او فقط علاقمند به حفاظت از منافع اقتصادی و تجاری خودش است.

وی که ۷۶ سال سن دارد به دلیل مشکلات اقتصادی ایتالیا در نوامبر ۲۰۱۱ استعفا داد و سپس در اکتبر سال جاری توسط دادگاهی به جرم تقلب مالیاتی محکوم شد.

وی از این حکم تجدید نظر خواهی کرده است.

آقای برلوسکونی تا کنون در سه نوبت نخست وزیر ایتالیا بوده است و از فعالیتهای تجاری خود ثروت بسیار هنگفتی به دست آورده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.