چالشهای دادگاه 'افشاگر ویکی لیکس' برای رسانه ها

به روز شده:  11:28 گرينويچ - دوشنبه 10 دسامبر 2012 - 20 آذر 1391

مدیا پلیر

بردلی منینگ، سرباز آمریکایی که متهم است مدارک محرمانه ارتش کشورش را برای افشا در اختیار سایت ویکی لیکس قرار داده بود، امروز بار دیگر در دادگاه حاضر می شود.

بشنویدmp3

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

بردلی منینگ، سرباز آمریکایی که متهم است مدارک محرمانه ارتش کشورش را برای افشا در اختیار سایت ویکی لیکس قرار داده بود، امروز بار دیگر در دادگاه حاضر می شود.

دو سال پیش ویکی لیکس و چند روزنامه از جمله نیویورک تایمز صدها هزار سند دیپلماتیک را که آقای منینگ متهم است فاش کرده، منتشر کردند و جنجالی دیپلماتیک براه انداختند.

طرفداران آقای منینگ او را افشاگر حقیقت می نامند، اما مخالفانش می گویند که او با افشای این اسناد محرمانه به دشمن کمک کرده و بنابراین خائن است، جرمی که مجازاتش، در صورت اثبات، اعدام است، ولی دادستانها می گویند خواهان حبس ابد هستند.

رسیدگی به اتهامات آقای منینگ در رسانه های آمریکا هم پوشش خبری مختلفی داشته و حتی روزنامه نیویورک تایمز، در میان بعضی از انتقادها، اذعان کرده این پرونده آن را آنطور که باید پوشش نداده است.

سام فرزانه در گزارش خود برای برنامه کلیک چشم انداز بامدادی رادیو بی بی سی فارسی می گوید که رسانه های آمریکا برای پوشش خبری این دادگاه با چه چالشهایی روبرو هستند.

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.