دردسر میمون فراری در کانادا

به روز شده:  04:08 گرينويچ - چهارشنبه 12 دسامبر 2012 - 22 آذر 1391
میمون آیکیا

این میمون در شبکه‌های اجتماعی به "میمون آیکیا" معروف شد

صاحب یک میمون که روز یکشنبه (۹ دسامبر، ۱۹ آذر) فرار کرده و در پارکینگ فروشگاه لوازم خانگی "آیکیا" در شهر تورنتو کانادا، مدتی سرگردان بوده است، از مقام‌های حفاظتی درخواست کرده است، میمون اش را به وی پس دهند.

این میمون که "داروین" نام دارد، از نوع "رزوس" است، که در جنوب، شرق، و جنوب شرقی آسیا زندگی می کند.

اما داروین زمانی شهرت پیدا کرد که در حالی که کت پوست به تن داشت در پارکینگ فروشگاه "آیکیا" مدت زمانی را به گشت زدن پرداخت.

صاحب داروین او را داخل خودرو گذاشته و برای خرید به مغازه رفته بود. اما میمون موفق شده بود از خودرو خارج شده و در پارکینگ گشت بزند.

زمانی نگذشت که عکس این حیوان، در حالی که کت پوست به تن داشت، در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و به "میمون آیکیا" شهرت پیدا کرد.

یاسمین ناخدا، صاحب میمون می‌گوید او همیشه، حتی زمان خواب و حمام کردن میمون را در کنار خود نگه داشته و از وی دور نمی شده است.

وی می‌گوید به او گفته شده بود که بهتر است میمون را تمام مدت در کنار خود نگه دارد، چراکه این حیوانات همیشه به پشت مادر خود می‌چسبند.

او می‌گوید اگر زمانی از دید داروین خارج می‌شد، این میمون وحشت زده می‌شد.

مسئولان حمایت از حیوانات، داروین را گرفته و در منطقه محافظت شده حیوانات قرار دادند.

خانم ناخدا به جرم نگهداری حیوان غیر قانونی، حدود ۲۵۰ دلار جریمه شده است.

وی با وکلای خود برای بازپس گیری داروین در حال مذاکره است.

خانم ناخدا گفته است داروین قبلا گاهی در رفتار خود با دیگر میمون ها نشانه‌هایی از خشونت نشان داده است.

یکی از سخنگویان مرکز نگهداری حیوانات گفته است علیرغم اینکه داروین تحت استرس قرار گرفته است، اکنون وضعیت جسمانی خوبی دارد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.