باراک اوباما مخالفان سوری را به رسمیت شناخت

به روز شده:  23:52 گرينويچ - سه شنبه 11 دسامبر 2012 - 21 آذر 1391
باراک اوباما

آقای اوباما گفته است به رسمیت شناخته شدن برای گروه مخالفان مسئولیت‌هایی را به همراه دارد

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، در مصاحبه ای با شبکه خبری ای بی سی گفته است آمریکا ائتلاف مخالفان سوری را به رسمیت می‌شناسد.

وی گفته است: "در این گروه به اندازه کافی نمایندگی از اقشار مختلف مردم سوریه وجود دارد که بتوان آن را به رسمیت شناخت. ما ائتلاف ملی نیروهای انقلابی و مخالف سوریه را به عنوان نماینده رسمی مردم سوریه می‌شناسیم."

این تصمیم دولت آمریکا، که آقای اوباما آنرا "اقدامی بزرگ" توصیف کرده است، باعث سهولت بیشتر در کمک ایالات متحده به مخالفان سوریه خواهد شد.

آقای اوباما البته گفت این به رسمیت شناختن مسئولیت‌هایی را به همراه خواهد آورد.

وی درباره این مسئولیت‌ها گفت: "آنها باید خود را به نحو سازنده ای ساماندهی کنند، نماینده تمامی احزاب باشند و هدف خود را بر نوعی تغییر سیاسی متمرکز کنند که حقوق زنان و اقلیت‌ها را به رسمیت می‌شناسد."

به رسمیت شناختن گروه مخالفان سوری به این معنا نیست که آمریکا به آنها کمک نظامی ارائه دهد.

با این حال مقام‌های آمریکایی به شبکه خبری ای بی سی گفته اند در صورتی که احتمال داده شود کمک نظامی به مخالفان به یک تغییر سیاسی در سوریه کمک کند، ممکن است این کار مورد تایید قرار گیرد.

اتحادیه اروپا و دولت‌های بریتانیا، فرانسه و ترکیه پیشتر مخالفان سوری را به رسمیت شناخته بودند.

بر اساس تخمین‌های گروه‌های فعال حقوق بشری، از آغاز درگیری‌ها در سوریه، که ۱۸ ماه از آن می‌گذرد، حدود ۴۰ هزار سوری جان خود را از دست داده اند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.