پوتین نسبت به دخالت خارجی‌ها در مسایل داخلی روسیه هشدار داد

به روز شده:  15:39 گرينويچ - چهارشنبه 12 دسامبر 2012 - 22 آذر 1391
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه

در انتخابات سال جاری در روسیه، ولادیمیر پوتین بار دیگر به ریاست جمهوری این کشور انتخاب شد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، نسبت به دخالت کشورهای خارجی در مسایل داخلی این کشور هشدار داد.

آقای پوتین در اولین سخنرانی سالیانه خود برای مردم این کشور پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، گفت روسیه دموکراسی خاص خودش را دارد و نیازی به استانداردهای تحمیل شده از خارج ندارد.

او گفت افرادی که از خارجی‌ها پول می‌گیرند، نباید وارد سیاست شوند.

طبق قوانین جدید در روسیه، گروه‌های جامعه مدنی و غیر انتفاعی در این کشور که از خارج منابع مالی دریافت می‌کنند، باید به عنوان"نهادهای بیگانه" ثبت شوند.

همچنین مجلس علیای پارلمان روسیه اخیرا، لایحه ای جنجالی را تصویب کرد که طبق آن جرایم نقض قانون ناظر بر تظاهرات به شدت افزایش پیدا می کند.

با تصویب این لایحه، جرایم نقض این قانون برای شرکت کنندگان در تظاهرات و سازمان دهندگان افزایش پیدا کرده است.

منتقدان، با محکوم کردن چنین اقداماتی، گفته‌اند که دولت و حزب حاکم برای از میان بردن آزادی‌های سیاسی و مدنی تلاش می‌کنند اما ولادیمیر پوتین پیش از تصویب این لایحه گفته بود که باید از مردم در برابر اقدامات افراطی، حمایت کرد.

آقای پوتین در سخنرانی خود بر ضرورت حفظ هویت ملی روسیه تاکید کرده و خواهان زاد و ولد بیشتر روس‌ها شده و گفته که هر خانواده در روسیه باید سه فرزند داشته باشد.

در انتخابات سال جاری، ولادیمیر پوتین بار دیگر به ریاست جمهوری روسیه انتخاب شد. مخالفان آقای پوتین، او را به انحصار طلبی و محدود کردن آزادی های سیاسی و مدنی مردم روسیه متهم کرده‌اند، اتهامی که او آنها را رد می‌کند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.