نوجوان فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی کشته شد

به روز شده:  08:53 گرينويچ - پنج شنبه 13 دسامبر 2012 - 23 آذر 1391
نوجوان اسرائیلی

به گفته پلیس اسرائیل نوجوان کشته شده به اسلحه غیرواقعی مسلح بود

یک نوجوان فلسطینی به ضرب گلوله سربازان اسرائیلی در کرانه باختری رود اردن کشته شده است.

روز پنجشنبه، ٢٣ آذر (١٣ دسامبر)، سخنگوی پلیس اسرائیل اعلام کرد که بعد از ظهر گذشته، مرزبانان اسرائیلی به سوی یک نوجوان فلسطینی که با اسلحه غیرواقعی آنان را تهدید کرده بود آتش گشودند و او را کشتند.

این واقعه در شهر الخلیل، واقع در کرانه باختری رود اردن روی داد و به گفته سخنگوی پلیس اسرائیل، باعث تجمع اعتراضی فلسطینیان و چند ساعت درگیری بین آنان و نظامیان اسرائیلی شد.

براساس این گزارش، نوجوان فلسطینی با تپانچه ای که بعدا معلوم شد فقط یک اسباب بازی بوده، به یک پاسگاه محل استقرار مرزبانان اسرائیلی در شهر هبرون (الخلیل) نزدیک شد.

سخنگوی پلیس اسرائیل افزوده است که این نوجوان به درخواست ماموران برای ارائه برگه شناسایی خود اعتنایی نکرد و با حمله به سوی یکی از مرزبانان، طپانچه را به سوی سر او نشانه گرفت.

در این هنگام، یکی دیگر از مرزبانان، ظاهرا برای حمایت از همکار خود، به سوی نوجوان فلسطینی آتش گشود و او را از پای درآورد.

سربازان اسرائیلی

کشته شدن نوجوان فلسطینی به درگیری بین نظامیان اسرائیلی و معترضان فلسطینی منجر شد

این منبع اسرائیلی افزوده است که تنها پس از کشته شدن این نوجوان بود که ماموران اسرائیلی کشف کردند "تپانچه همراه او یک اسباب بازی فلزی بود که به اسلحه واقعی شباهت زیادی داشت."

منابع فلسطینی گفته اند که فردی که به قتل رسیده شانزده سال سن داشت.

شاهدان عینی تایید کرده اند که پس از کشته شدن این نوجوان، گروهی از اهالی فلسطینی الخلیل دست به اعتراض زدند و به سوی نظامیان اسرائیلی سنگ پرتاب کردند.

روز دوشنه این هفته هم پلیس اسرائیل گزارش کرد که نظامیان اسرائیلی در شمال کرانه باختری به سوی یک مرد فلسطینی که در جریان یک تصادف رانندگی، آنان را با تبر تهدید می کرد شلیک کردند و او را کشتند.

شهر الخلیل، که یهودیان آن را هبرون می نامند، در کرانه باختری رود اردن واقع است.

این شهر محل زیارتگاهی است که یهودیان آن را "غار آباء" و مسلمانان حرم ابراهیمی می نامند و برای پیروان هر دو مذهب مقدس است.

به اعتقاد یهودیان، ابراهیم، فرزندش اسحاق و یعقوب، فرزند اسحاق، همراه با همسرانشان در این محل مدفون هستند.

شهر الخلیل محل سکونت حدود یکصد و شصت هزار فلسطینی مسلمان و حدود پانصد یهودی است که عمدتا در مرکز شهر سکونت دارند و نظامیان اسرائیلی از آنان حفاظت می کنند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.