آنچه گذشت
لحظه به لحظه با کشتار کودکان دبستانی در کانتیکت

به روز شده:  03:55 گرينويچ - شنبه 15 دسامبر 2012 - 25 آذر 1391
برای آگاه شدن از تازه ترین تحولات، این صفحه را ریفرش کنید یا جاوا اسکریپت را فعال کنید
 1. گزارش های لحظه به لحظه از حادثه تیراندازی در مدرسه ای در نیوتاون آمریکا را در اینجا دنبال کنید.

 2. اف بی آی قرار است که در تحقیقات به مقام های پلیس محلی کمک کند

 3. هنوز نام هیچ یک از قربانیان حادثه اعلام نشده است. پلیس در کنفرانس مطبوعاتی خود که حوالی ساعت 6 و نیم عصر به وقت گرینویچ برگزار شد، از دادن اطلاعات بیشتر درباره حادثه و تعداد کشته شدگان خودداری کرد. قرار است به زودی پلیس کنفرانس مطبوعاتی دیگری برگزار کند.

 4. مدرسه ساندی هوک نیز همچون دیگر مدارس از سیستم حفاظتی و امنیتی برخوردار بوده و کارشناسان احتمال می دهند که فرد تیرانداز را مسئولان مدرسه می شناخته اند و به همین دلیل اجازه ورود به مدرسه را داشته است، با این حال هنوز نمی توان این احتمال را تایید کرد.

   

 5. نیوتاون در 30 مایلی نیویورک قرار دارد. شهری کوچک و آرام در ایالت کانتیکت. آرایشگر محلی به بی بی سی می گوید که از نیویورک به این شهر آمده بود تا بتواند آرامش داشته باشد. او می گوید که موهای خیلی از دانش آموزان این مدرسه را اصلاح می کرده و این حادثه شوک تراژیک بزرگی برای اوست.

 6. آرایشگر محلی می گوید که باید زنگ در ورودی مدرسه را می زدید تا بتوانید وارد مدرسه بشوید. در مدرسه قفل بود. به همین دلیل مسئولان مدرسه حتما فرد تیرانداز را می شناختند که به او اجازه ورود داده اند.

 7. اسوشیتدپرس از قول یک مقام پلیس گزارش می کند که مهاجم یک مرد بیست ساله بوده که با مدرسه آشنایی داشته است.

   

 8. خبر فوری

  ای اف پی گزارش کرده است که مهاجم پیش از حمله به مدرسه به خانه رفته و پدر خود را کشته. سپس به مدرسه ای که مادرش در آن کار می کرده، رفته و به سوی مادر خود نیز تیراندازی کرده است.

 9. خبر فوری

  سی بی اس گزارش کرده است که جسد فرد دیگری در یک خانه در نیوتاون پیدا شده است.

 10. مقام های محلی می گویند که او از یک تفنگ با کالیبر ۲۲۳. استفاده کرده و افزوده اند که پلیس ایالت نیوجرسی نیز تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کرده است.

 11. باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا لحظه به لحظه در جریان این رخداد قرار دارد و تا کمتر از سی دقیقه دیگر در این زمینه صحبت خواهد کرد.

 12. فرماندار کانتیکت تا کمتر از یک ساعت دیگر، در یک کنفرانس مطبوعاتی شرکت خواهد کرد.

 13. خبر فوری

  برادر کوچکتر مظنون بازداشت شده است.

 14. نمای هوایی از پیرامون مدرسه ساندی هوک

 15. خبر فوری

  اوباما در کاخ سفید: بیشتر کسانی که در این حادثه امروز کشته شده اند، کودک بوده اند. قلب های ما امروز شکسته است.

 16. باراک اوباما در سخنانی که دقایقی پیش در کاخ سفید بیان کرد، با اشک، به بازماندگان سانحه تسلیت گفت و گفت: "من نه به عنوان رئیس جمهور، بلکه به عنوان یک پدر صحبت می کنم. بیشتر کسانی که در این حادثه امروز کشته شده اند، کودک بوده اند. کودکان زیبایی، ۵ تا ده ساله، که تمام زندگیشان پیش روی آنها بود. فارغ التحصیلی، ازدواج،... قلب های ما امروز شکسته است."

 17. خبر فوری

  آقای اوباما گفت در سال های اخیر حوادثی از این دست بیش از حد تکرار شده است: "ما می خواهیم فارغ از مسائل سیاسی، با هم متحد شویم و اقدامی معنادار انجام دهیم تا دیگر از این دست حوادث رخ ندهد."

 18. خبر فوری

  پلیس: 20 کودک کشته شده اند. 18 نفر در مدرسه و دو نفر در بیمارستان. 6 بزرگسال به علاوه تیرانداز و یک فرد دیگر در یک صحنه تیراندازی دیگر.

   

 19. در صورتی که سخنرانی آقای اوباما را ندیده‌اید می‌توانید آن را در کانال یوتیوب رسمی کاخ سفید از اینجا ببینید.

 20. خبرگزاری آسوشیتد پرس به نقل از مقام های امنیتی خبر می‌دهد که تیرانداز در حقیقت آدام لانزا است که 20 سال سن دارد و نه برادرش بزرگترش، رایان لانزا. پیشتر گزارش شده بود که تیرانداز رایان لانزا است. به گزارش آسوشیتد پرس، رایان لانزا که 24 سال دارد توسط پلیس تحت بازجویی قرار گرفته است.

 21. پلیس ایالتی کانتیکات اکنون می گوید مهاجم کشته شده، شناسایی شده است اما نام وی را فعلا منتشر نخواهند کرد. وی می‌گوید تحقیق‌ها همچنان ادامه دارد

 22. پلیس می‌گوید یک نفر در این تیراندازی مجروح شده است اما جان سالم به در برده است

 23. یک خبرنگار رادیوی محلی به بی‌بی‌سی می‌گوید مردم در منطقه در شوک به سر می‌برند و بسیاری از آنها هنوز به عمق فاجعه پی نبرده اند

 24. پلیس ایالتی می‌گوید حادثه در یک قسمت از مدرسه و در دو کلاس درس اتفاق افتاده است

 25. پرچم‌ها امشب در شهر نیوتاون کانتیکات نیمه افراشته هستند. دست کم در دو کلیسا در این شهر مراسم یادبود برای کودکان برگزار خواهد شد

 26. بر اساس گزارش‌ها تیرانداز لباس سیاه به تن داشته و از جلیقه ضد گلوله استفاده کرده است

   

 27. خبرگزاری سی ان ان گزارش می‌دهد که جسدی در خانه ای که در ایالت نیوجرسی است پیدا نشده است. این در حالیست که پلیس، برادر تیرانداز را که در این خانه به سر می‌برده است، برای بازجویی به همراه خود برده است. سی ان ان همچنین گزارش می‌دهد که جسد مادر تیرانداز در خانه پسرش پیدا شده است.

 28. در یک کنفرانس مطبوعاتی، دان مالوی، فرماندار ایالت کانتیکات می‌گوید: "ما همه تلاشمان را برای رسیدن به حالت عادی انجام خواهیم داد." آقای مالوی در زمان حادثه 11 سپتامبر شهردار شهر استانفورد، در نزدیکی شهر نیویورک بود. وی می‌گوید هرگز تصور نمی‌کرد شاهد حادثه مرگبار دیگری باشد

 29. در گزارش‌های پلیس به این موضوع اشاره شد که هیچ یک از نیروهایی که روز جمعه به محل حادثه اعزام شده اند از سلاح خود استفاده نکرده اند. این می‌تواند به این معنا باشد که تیرانداز خودش را کشته است. پلیس اما این موضوع را تایید نکرده است

 30. خرید و نگهداری سلاح در آمریکا موضوعی تنش زا است. معمولا بعد از اینگونه حوادث بحث ها در این زمینه بالا می‌گیرد. خبرگزاری ان‌بی‌سی گزارش کرده است که اسلحه‌هایی که تیرانداز از آنها استفاده کرده توسط مادر وی به طور قانونی خریداری شده و به ثبت رسیده است

 31. در حالی که تحقیق‌ها درباره جزییات حادثه روز جمعه ادامه دارد، یک مقام پلیس به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است که تیرانداز از "اختلالات شخصیتی" رنج می‌برده و با مادرش زندگی می‌کرده است. طبق گزارش‌ها مادر تیرانداز جان خود را از دست داده است

 32. مردم مقابل کاخ سفید تجمع کرده و مراسم یادبودی برای کشته شدگان مدرسه ساندی هوک برگزار کردند

 33. پدر یک دختر هشت ساله که دانش آموز مدرسه بوده و صدمه ای ندیده است می‌گوید این حادثه برای مردم شهری به کوچکی نیوتاون بسیار ناراحت کننده است. او می‌گوید: "این موضوع برای شهری که همیشه فکر می‌کردیم یکی از امن ترین شهرها در آمریکا است، بسیار تکان دهنده است."

 34. دانش آموزان مدرسه ساندی هوک بین 5 تا 10 سال سن داشتند

 35. پلیس ایالتی می‌گوید دست کم سه اسلحه در محل حادثه کشف شده است

 36. آخرین آمار از تعداد کشته شدگان طبق آنچه سی ان ان گزارش کرده است: 20 دانش آموز، 6 بزرگسال و پدر و مادر تیرانداز

 37. گزارش اخبار مربوط به کشتارهایی این چنین در آمریکا سالهاست که به بخشی از خبرهای ماهانه یا فصل به فصل درآمده است. در حقیقت از سال 1982 تا کنون حدود 60 کشتار جمعی در شهرهای مختلف گزارش شده اند.

   

 38. گزارش های جدید حکایت از این دارند که آدام لانزا که ضارب کشتار امروز معرفی شده تاکنون هیچ سوء سابقه قضایی نداشته است.

   

 39. در سی سال گذشته و طی 61 واقعه کشتار جمعی با اسلحه، در مجموع از 139 سلاح گرم استفاده شده است. بیش از 75 درصد ازاین سلاح ها به طور قانونی تهیه شده بودند. موضوعی می تواند قوانین فعلی خروید و فروش اسلحه در آمریکا را به چالشی جدی بکشد.

 40. در کشتار امروز هم هر سه اسلحه که آدام لانزا با خود به همراه داشته است، به طور کاملا قانونی و توسط مادر او خریداری شده بود. موضوعی که ممکن است این پرسش را مطرح کند که "چرا یک معلم مهد کودک در آمریکا باید سه اسلحه گرم داشته باشد؟"

 41. مقام‌های خارجی، از جمله بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد، با بازماندگان حادثه تیراندازی در شهر نیوتاون همدردی کردند.

 42. آخرین گزارش‌ها حاکی از آن است که آدام لانزا، تیرانداز حادثه نیوتاون، خود را نیز در محل کشته بوده است. پیشتر، مقام‌های پلیس گفته بودند هیچ یک از نیروهای اعزام شده از سلاح‌های خود استفاده نکرده اند، اما خودکشی ضارب را تایید نکرده بودند.

   

 43. یکی از همکلاسی‌های آدام لانزا به خبرگزاری سی ان ان گفته است تا پیش از حادثه، رفتار خشونت آمیزی از آدام مشاهده نکرده است.

 44. پیشتر گزارش شده بود که آدام لانزا علاوه بر مادر خود، که معلم مدرسه بوده است، پدرش را نیز به قتل رسانده است. اما رسانه‌های آمریکا اکنون گزارش می‌دهند که پدر وی به قتل نرسیده است. در ساعات گذشته بارها جزییات درباره این حادثه تغییر کرده است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.