نلسون ماندلا تحت عمل جراحی قرار گرفت

به روز شده:  01:47 گرينويچ - 16 دسامبر 2012 - 26 آذر 1391
نلسون ماندلا

بستری شدن آقای ماندلا، که در آفریقای جنوبی و اکثر کشورهای جهان بسیار محبوب است، باعث نگرانی عده زیادی در این کشور شده است

نلسون ماندلا، رئیس جمهور پیشین آفریقای جنوبی و اسطوره مبارزه با نژاد پرستی در جهان، برای خروج سنگ کیسه صفرا تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

در بیانیه ای که دولت این کشور روز شنبه (۱۵ دسامبر - ۲۵ آذر) صادر کرده، وضعیت آقای ماندلا خوب توصیف شده و گفته شده عمل جراحی موفقیت آمیز بوده است.

رهبر مبارزات علیه تبعیض نژادی در آفریقای جنوبی روز شنبه را در بیمارستان به سر برده است. در ابتدا گفته شد که آقای ماندلا تنها برای یک معاینه عمومی به بیمارستان رفته بود.

اما بعد معاینه ها و آزمایش ها نشان دادند که وی از عفونت ریه رنج می برده است. بیماری که ظاهرا مدتی است پیرمرد ۹۴ ساله محبوب آفریقا و جهان به آن مبتلاست.

بنابر گزارش های جدید پزشکان عمل جراحی را انجام داده اند و سنگ کیسه صفرا را از بدن وی خارج کرده اند.

در صورتی که سنگ صفرا معالجه نشود، می تواند باعث عفونت های دیگر شده و حتی مرگبار باشد.

آقای ماندلا آخرین بار در فوریه سال گذشته میلادی برای درمان درد در ناحیه معده در بیمارستان بستری شد.

او در سالهای ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۹ به عنوان اولین سیاهپوست، موفق شد پست ریاست جمهوری آفریقای جنوبی را در اختیار بگیرد.

در سال ۱۹۹۳ هم به خاطر خدماتش جایزه صلح نوبل به وی اهداء شد.

بستری شدن آقای ماندلا، که در آفریقای جنوبی و اکثر کشورهای جهان بسیار محبوب است، باعث نگرانی عده زیادی در این کشور شده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.