فاروق الشرع: هیچ گروهی در سوریه پیروز نخواهد شد

به روز شده:  17:05 گرينويچ - دوشنبه 17 دسامبر 2012 - 27 آذر 1391

آقای الشرع ۷۴ ساله برجسته‌ترین مقام دولتی است که به طور علنی می‌گوید که ارتش قادر به شکست دادن شورشیان مسلح نیست

فاروق الشرع، معاون رئیس جمهوری سوریه گفته است که نیروهای دولتی و شورشیان هیچ یک پیروز درگیریهای ۲۱ ماهه در آن کشور نخواهند بود.

آقای الشرع در گفتگو با روزنامه لبنانی الاخبار همچنین گفت که اوضاع سوریه بسیار بحرانی است و بر ضرورت "توافقی تاریخی" تاکید کرد.

معاون رئیس جمهور سوریه که سیاستمداری سنی است از زمان آغاز درگیری‌ها در این کشور به ندرت در انظار عمومی دیده شده است.

آقای الشرع ۷۴ ساله برجسته ترین مقام دولتی است که به طور علنی می‌گوید که ارتش قادر به شکست دادن شورشیان مسلح نیست.

معاون بشار اسد در بخش دیگری از گفتگو با روزنامه الاخبار گفت: "باید به دنبال دفاع از موجودیت سوریه باشیم. ما برای حفظ یک شخص یا رژیم نبرد نمی کنیم."

به گفته آقای الشرع "مخالفان نمی‌توانند به طور قاطع در این جنگ به پیروزی برسند. از سوی دیگر آن چه که نیروهای امنیتی و واحدهای نظامی هم انجام می دهند به برقراری شرایطی باثبات منجر نخواهد شد".

آقای الشرع در این گفتگو تاکید کرد که هر گونه توافق برای دستیابی به دولت وحدت ملی باید از طریق سوری‌ها صورت بگیرد، اما در عین حال بر حضور کشورهای منطقه و شورای امنیت سازمان ملل در روند حل و فصل این بحران تاکید کرد.

به گفته خبرنگار بی بی سی، مشخص نیست که آقای الشرع چه نقشی را برای بشار اسد درچنین دولتی در نظر گرفته است.

خبرنگار بی بی سی درعین حال می‌افزاید مخالفان تمامی پیشنهادهایی را که احتمالا به حفظ بشار اسد در قدرت منجر شود، رد کرده‌اند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.