عکس: 'پایان دنیا' به روایت مایاها

به روز شده:  14:53 گرينويچ - جمعه 21 دسامبر 2012 - 01 دی 1391

عکس: 'پایان دنیا' به روایت مایاها

  • گفته می شود که یک نفر از هر ده نفر از مردم نگران پایان دنیا در روز ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ یعنی روزی بوده است که طبق باور قوم مایا، قرار بود آخر دنیا فرا برسد. این خانواده ساکن ایالت ویرجینیا در آمریکا با ذخیره‌سازی مواد غذایی، خود را برای فاجعه یا ناآرامی احتمالی آماده کرده است.
  • خبرنگاران در مقابل شهرداری بوگراش در جنوب غربی فرانسه گرد آمده اند. به اعتقاد بعضی‌ها، پیش از وقوع فاجعه آخر زمان، ساکنان سایر کرات با اعزام سفینه به این محل، زمینی‌ها را نجات می‌دهند.
  • گروهی دیگر از مردم باور داشتند که اگر در روستایی در غرب ترکیه به نام شیرینجه پناه گیرند، از خطر در امان می مانند. ماموران پلیس در کوچه های این روستا دیده می شوند.
  • در بازار این روستای کوچک، جهانگردان می توانند اجناس مرتبط با موضوع آخر دنیا را بخرند.
  • به خاطر نفوذ اینترنت، اعتقاد به پایان دنیا در سال ۲۰۱۲ بیش از هر شایعه دیگری در تاریخ توجه مردم جهان را به خود جلب کرد. دامنه حرف و حدیث در این زمینه نشانه نفوذ فراگیر اینترنت، هالیوود و مطبوعات بوده است.
  • پلیس چین بیش از ۵۰۰ عضو گروهی با باورهای آخرالزمانی را به اتهام شایعه پراکنی بی اساس بازداشت کرده است. این تصویر که مربوط به ۲۴ نوامبر است، قایقی را نشان می دهد که یک مرد چینی برای درامان ماندن از سیل آخر دنیا ساخته است.
  • ۲۱ دسامبر که بنا به باور بعضی ها قرار بوده آخر دنیا باشد، روز انقلاب زمستانی و بلندترین شب سال است که بسیاری آن را پایان تاریکی و تولد دوباره نور می دانند. عکس گروهی از مردم در کوبا را در حال نیایش نشان می دهد.

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.