انفجار بمب در گردهمایی حزب عوامی ملی در پیشاور

به روز شده:  16:00 گرينويچ - شنبه 22 دسامبر 2012 - 02 دی 1391

حمله یک بمبگذار انتحاری در گردهمایی حزب عوامی ملی درپیشاور واقع در شمال غرب پاکستان به کشته شدن دست کم ۶ نفر و مجروح شدن بیش از ۱۵ نفر منجر شده است.

به گفته رسانه‌های محلی این انفجار در بازار قصه خوانی پیشاور درنزدیکی خانه رهبر حزب عوامی ملی، که در دولت ائتلاف ملی کشور حضور دارند، اتفاق افتاده است.

براساس گزارش‌های دریافتی بشیر احمد بلور از وزرای ارشد ایالت خیبرپختونخوا خواه از جمله افرادی است که در جریان این انفجار کشته شده است.

احسان الله احسان، سخنگوی طالبان در گفتگو با بی بی سی مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است.

محمد وزیری خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی در پاکستان می‌گوید که بشیر احمد بلور را می‌توان در واقع معاون سروزیر ایالت خیبر پختونخواه خواند و کشته شدن او در اثر یک حمله انتحاری به او در بازار قصه خوانی پیشاور مرکز این ایالت ضربه سختی به دولت ایالتی و البته دولت پاکستان است.

خانواده بلور از خانواده‌های بزرگ و با نفوذ در این منطقه هستند.

بشیر احمد بلور برادر غلام احمد بلور یکی دیگر از وزرای ایالتی بودکه چندی پیش در اظهاراتی یکصد هزار دلار جایزه برای هرکسی که بتواند کارگردان فیلم ضد اسلامی بی گناهی مسلمانان را بکشد تعیین کرد.

حزب ملی عوامی، که این انفجار در جلسه آن اتفاق افتاده، در ایالت خیبرپختونخوا اکثریت را در اختیار دارد.

طالبان پاکستان مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است. به گفته صاحب نظران این اقدام در زمانی که پاکستان برای انتخابات سراسری آماده می‌شود نشانگر آمادگی ستیزه جویان برای حمله قرار دادن احزب سکولاری چون عوامی ملی است.

طالبان پیشتر گفته بود که احزاب سکولار و افرادی را که تفکرات سکولار دارند مورد هدف قرار خواهد داد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.