تیراندازی مرگبار دو آتش‌نشان آمریکایی را کشت

به روز شده:  18:44 گرينويچ - دوشنبه 24 دسامبر 2012 - 04 دی 1391

آتش‌نشانان در پی یک تماس تلفنی برای مهار آتش رفته بودند که هدف حمله قرار گرفتند

تیراندازی مردی مسلح به مرگ دو آتش‌نشان داوطلب در شهر وبستر ایالت نیویورک آمریکا انجامید که مشغول مهار یک آتش‌سوزی بودند. علاوه بر این دو نفر، دو آتش‌نشان دیگر هم در این تیراندازی زخمی شده‌اند.

بنا به گزارش‌ها این تیراندازی ساعت‌ها خاموش کردن آتش را به تعویق انداخته است.

پلیس محلی گفته که جنازه یک مرد مسلح هم در محل تیراندازی پیدا شده است. سخنگوی پلیس گفته که از نظر آنان هیچ تیرانداز دیگری در این حادثه مداخله نداشته است.

اندرو کومو، فرماندار نیویورک، این تیراندازی را "خشونتی احمقانه" خوانده و با خانواده و دوستان قربانیان ابراز هم‌دردی کرده است.

این حادثه تیراندازی در حالی رخ می‌دهد که در پی کشتار مدرسه ساندی هوک شهر نیوتاون ایالت کانتیکت بحث‌ها درباره کنترل سلاح در آمریکا بالا گرفته است.

خرید و حمل سلاح مطابق قانون اساسی آمریکا برای شهروندان آزاد است و لابی های صنعت تسلیحات هم به رغم وقوع تیراندازی‌های مرگبار خواهان تداوم آزادی خرید، فروش و حمل سلاح هستند.

با این حال منتقدان خواستار وضع محدودیت‌هایی بر در اختیار داشتن سلاح شده‌اند.

کمتر از دو هفته پیش جوان بیست ساله‌ای با حمله به مدرسه‌ای در ایالت کانتیکت ٢٦ نفر، از جمله ٢٠ کودک خردسال را کشت.

تابستان امسال هم یک دانشجوی جوان در شهر آئورا با شلیک به تماشاگران فیلم بتمن ۱۲ نفر را کشت و چند هفته پس از آن تیرانداز دیگری در ایالت ویسکانسن با شلیک به زائران معبد سیک ها،کشتار دیگری را به راه انداخت.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.