آتش‌سوزی در یک انبار مواد آتش‌بازی در نیجریه

به روز شده:  16:44 گرينويچ - چهارشنبه 26 دسامبر 2012 - 06 دی 1391

ازدحام جمعیت برای تماشای آتش‌سوزی مانع از کار ماموران امدادرسانی بود

آتش سوزی در لاگوس، دومین شهر بزرگ نیجریه و مرکز تجاری این کشور دست کم یک کشته و سی مجروح بر جای گذاشته و خسارات شدیدی به وجود آورده است.

به گفته شاهدان عینی انفجار در انبار مواد آتش‌بازی واقع در منطقه پر رفت و آمد لاگوس آتش سوزی عظیمی به وجود آورد که به سرعت به ساختمان های اطراف سرایت کرد. مواد محترقه و آتش‌بازی در جریان جشن های کریسمس و سال نو در نیجریه متداول است.

شدت انفجار به حدی بود که موجب شکستن شیشه پنچره های خانه هایی شدند که در فاصله بسیار دوری از محل حادثه قرار داشتند.

خبرنگار بی بی سی می‌گوید که بسیاری از مردم در فاصله دور از محل آتش سوزی جراحات سبک برداشته بودند ولی جراحات کسانی که به محل آتش‌سوزی نزدیکتر بوده اند،احتمالا شدیدتر است.

به گفته یکی از خبرنگاران خبرگزاری آسوشیتدپرس که در محل حضور داشته است، کارکنان صلیب سرخ نیجریه کسانی را که جراحات سبک برداشته بودند، مورد مداوا قرار می دادند.

هزاران تن از مردم برای تماشای این آتش سوزی که به خانه های اطراف سرایت کرده بود، گردآمده بودند.

به گفته یکی از خبرنگاران شدت ازدحام جمعیت به حدی بود که ماموران خدمات امدادرسانی بعد از یک ساعت توانستند خود را به محل آتش‌سوزی برسانند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.