چین قوانین سخت‌تری درباره اینترنت وضع کرد

به روز شده:  11:26 گرينويچ - جمعه 28 دسامبر 2012 - 08 دی 1391

چین با وضع قوانین تازه‌ای از کاربران اینترنت خواسته که هویت خود را به طور کامل برای ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی روشن کنند.

هم‌اکنون کاربران برای ثبت وبسایت و وبلاگ باید هویت خود را برای ارائه‌دهندگان این خدمات روشن کنند، اما اگر کاربری بخواهد از اینترنت فقط برای دریافت اطلاعات استفاده کند و قصد انتشار چیزی را نداشته باشد، می‌تواند بدون ثبت هویت خود به این کار بپردازد.

به نظر می‌‌رسد قوانین جدید، اجرای نظارت بر هویت کاربران را تشدید کند.

دولت چین می‌گوید این قوانین به منظور حفظ اطلاعات شخصی به تصویب رسیده‌اند. اما منتقدان بیم آن را دارند که از این قوانین برای محدود کردن آزادی بیان استفاده شود.

کاربران چینی منتقد حکومت به طور وسیعی از اینترنت برای بیان نظرات خود استفاده می‌کنند. به ویژه در مورد فساد مالی مقامات حکومتی، که مساله‌ای حساسیت‌برانگیز در چین است، بحث‌های زیادی در شبکه‌‎های اجتماعی صورت می‌گیرد و اطلاعات درباره نمونه‌های فساد ادعایی منتشر شده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.