یک مهندس ایرانی تبار از ملکه بریتانیا لقب 'سر' گرفت

به روز شده:  00:07 گرينويچ - 30 دسامبر 2012 - 10 دی 1391

آقای یاسائی توانسته ظرف ۶ سال شرکت ایمجینیشن تکنولوژی را در بازار سهام FTSE ۲۵۰ لندن عرضه کند.

حسین یاسائی، یک مهندس و مبتکر بریتانیایی ایرانی تبار به دلیل موفقیت هایش در عرصه تکنولوژی از ملکه بریتانیا لقب "سر" گرفت.

آقای یاسائی مدیر اجرایی شرکت ایمجینیشن تکنولوژی (Imagination Technology) است و میلیاردها قطعه از تولیدات شرکت او در فراورده های شرکت های صاحب نامی چون اپل، سونی، و ال جی به کار می روند.

آقای یاسائی در سال ۱۳۵۵ شمسی از ایران به بریتانیا آمده و فارغ التحصیل دانشگاه بیرمنگام است.

او ظرف ۶ سال توانسته شرکت ایمجینیشن تکنولوژی را در بازار سهام FTSE ۲۵۰ لندن عرضه کند.

پردازنده های گرافیکی تولید شرکت آقای یاسائی در آیفون و آیپد و نیز در گوشی های گالاکسی سامسونگ و همینطور در تولیداتی از سونی و ال جی به کار می روند.

سر حسین یاسائی در بیانیه ای گفته همیشه آرزو داشته که با کارهایش تغییری واقعی ایجاد کند و نشان شوالیه از سوی ملکه را به رسمیت شناختن فعالیت های گذشته و مشوقی برای آینده می داند.

آقای یاسائی گفته موفقیت در زندگی به حمایت خانواده، دوستان و همکاران و شرکا بستگی دارد و او در این زمینه بسیار خوش شانس بوده و آنها را در افتخار خود شریک می داند.

بازی های ویدیویی در فهرست ملکه

از دیگر کسانی که در زمینه تکنولوژی از سوی ملکه لقب دریافت کرده اند یان لیوینگستون از چهره های مطرح در تولید بازی های ویدیویی و مارتا لین فاکس بنیانگذار وب سایت لست مینت دات کام Lastminute.com است.

آقای لیوینگستون رییس کمپانی ایدوس Eidos ، شرکتی است که بازی هایی چون تامب رایدر را منتشر کرده و مارتا لین فاکس درحال حاضر از مشاوران تکنولوژی نخست وزیر بریتانیاست.

اوایل سال جاری میلادی آقای لیوینگستون به تدوین گزارشی درباره ضعف های آموزش تکنولوژی کامپیوتری در مدارس بریتانیا کمک کرد.

این گزارش در متقاعد کردن وزیر آموزش بریتانیا به تغییر نحوه آموزش این موضوع در بریتانیا موثر بود.

مارتا لین فاکس نیز که برای دو نخست وزیر حزب کارگر و محافظه کار بریتانیا در نقش مشاور تکنولوژی فعالیت داشته به خاطر خدمات داوطلبانه اش به اقتصاد دیجیتال بریتانیا و همچنین فعالیت های خیریه اش به رسمیت شناخته شده و لقب گرفته است.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.