وضع جسمانی هوگو چاوز 'خوب نیست'

به روز شده:  01:21 گرينويچ - دوشنبه 31 دسامبر 2012 - 11 دی 1391
هوگو چاوز، رئیس جمهوری ونزوئلا

هوگو چاوز، که ۵۸ سال دارد، هنگام ورود به مبارزات انتخابات ریاست جمهوری در ماه اکتبر سال جاری اعلام کرد که کاملا درمان شده است

نیکولاس مادورو، معاون رئیس جمهوری ونزوئلا می گوید که حال عمومی هوگو چاوز، رئیس جمهوری خوب نیست و او پس از انجام عمل جراحی در "وضعیت حساسی" به سر می برد.

آقای چاوز که به خاطر بیماری سرطان اخیرا برای چهارمین بار تحت عمل جراحی قرار گرفته، اکنون در کوبا به سر می برد.

او که از سال ۱۹۹۹ رئیس جمهوری ونزوئلا بوده ماه اکتبر گذشته یکبار دیگر به عنوان رییس دولت برگزیده شد.

در ماه ژوئن سال گذشته، مقامات ونزوئلا اعلام کردند که آقای چاوز به بیماری سرطان مبتلاست و در ماه های بعد، او برای معالجه چندبار به کوبا سفر کرد و هر بار هفته ها در آن کشور تحت درمان قرار داشته است.

هوگو چاوز، که ۵۸ سال دارد، هنگام ورود به مبارزات انتخابات ریاست جمهوری در ماه اکتبر سال جاری اعلام کرد که کاملا درمان شده اما پس از پیروزی در این انتخابات، بار دیگر به کوبا بازگشت و تحت عمل های جراحی جدید قرار گرفت.

مقامات دولت ونزوئلا ابتلای هوگو چاوز به سرطان را تایید کرده اند اما مشخص نیست که او مبتلا به چه نوع سرطانی است و اخبار مربوط به وضعیت سلامتی او متناقض به نظر می رسد.

آقای چاوز با مقامات ایران روابط نزدیکی دارد و در جریان تحولات اخیر منطقه نیز، از معدود رهبرانی بوده که از معمر قذافی، رهبر سابق لیبی و بشار اسد، رئیس جمهوری فعلی سوریه در برابر مخالفان حمایت کرده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.