هیلاری کلینتون راهی بیمارستان شد

به روز شده:  01:59 گرينويچ - دوشنبه 31 دسامبر 2012 - 11 دی 1391
هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا

خانم کلینتون باید روز دهم ژانویه سال جدید برای ادای توضیحات درباره "واقعه بنغازی" به کنگره آمریکا برود

بنابر گزارش ها، هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا به خاطر پیدا شدن لخته خون در بدنش در بیمارستان بستری شده است.

خانم کلینتون اوایل ماه دسامبر جاری هم به علت از هوش رفتن و به زمین افتادن و در پی آن احساس سرگیجه تحت مراقبت پزشکی قرار گرفته بود.

در آن هنگام همچنین اعلام شد که وی از آلودگی ویروسی در ناحیه شکم رنج می برد.

امروز (یکشنبه ۳۰ دسامبر- دهم دی) هنگامی که خانم کلینتون برای انجام آزمایش های دوباره به بیمارستان رفته بود، پزشکان به وجود لخته خون در بدن او پی بردند و به همین خاطر او را فورا بستری کردند.

هنوز از اینکه این لخته خون در کدام قسمت از بدن خانم کلینتون مشاهده شده و چقدر تهدید کننده سلامت وزیر خارجه آمریکاست، گزارشی منتشر نشده است.

وی اکنون در بیمارستانی در نیویورک تحت نظارت پزشکان قرار دارد و قرار است که دست کم ۴۸ ساعت تحت معاینات و نظارت دقیق تیم پزشکی قرار گیرد.

در روزهای اخیر، کاخ سفید اعلام کرده که جان کری سناتور کهنه کار کنگره آمریکا به عنوان وزیر خارجه جدید در کابینه دوم آقای اوباما معرفی خواهد شد.

خانم کلینتون باید روز دهم ژانویه سال جدید برای ادای توضیحات درباره "واقعه بنغازی" به کنگره آمریکا برود. در جریان حمله روز یازدهم سپتامبر امسال به کنسولگری آمریکا در شهر بنغازی لیبی، چهار دیپلمات و کارمند آمریکایی از جمله سفیر این کشور در لیبی کشته شدند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.