تشخیص یک لخته خونی 'بین جمجمه و مغز' هیلاری کلینتون

به روز شده:  03:47 گرينويچ - سه شنبه 01 ژانويه 2013 - 12 دی 1391
هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا

وزیر خارجه آمریکا در اثر از حال رفتن، به زمین افتاده و از ناحیه سر دچار ضرب دیده گی شده بود

به گفته پزشکان، پس از تشخیص یک لخته خونی در نقطه ای بین مغز و جمجمه هیلاری کلینتون، وضعیت سلامتی وزیر خارجه آمریکا "پیشرفت عالی" داشته است.

پزشکان خانم کلینتون می گویند او سلامتی کامل خود را باز خواهد یافت و پس از دریافت داروهایی رقیق کننده خون از بیمارستان مرخص خواهد شد.

خانم کلینتون که ۶۵ سال سن دارد، روز یکشنبه (۳۰ دسامبر) در بیمارستانی در نیویورک بستری شد. بر اساس گزارشها، او پیشتر در اثر از حال رفتن به زمین افتاده و از ناحیه سر دچار ضرب دیدگی شده بود.

قرار است خانم کلینتون قبل از آغاز رسمی دور دوم ریاست جمهوری آقای اوباما، از مقام خود کناره گیری کند.

به گفته پزشکان، روز یکشنبه در پرتو نگاری با روش ام آر آی (تصویرسازی تشدید مغناطیسی) از خانم کلینتون، لخته خونی در یکی از رگهای پشت گوش سمت راست وی، در فضای بین مغز و جمجمه مشاهده شده است.

پزشکان معالج خانم کلینتون می گویند، این لخته خونی باعث سکته مغزی نشده و به سیستم عصبی آسیب نرسانده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، خانم کلینتون در دوره مسئولیت خود از ۱۱۲ کشور جهان بازدید کرده و بدین ترتیب، رکورد بیشترین سفرهای خارجی را در بین وزرای خارجه آمریکا کسب کرده است.

آقای اوباما ماه گذشته میلادی سناتور دموکرات جان کری را به عنوان انتخاب خود برای جایگزینی خانم کلینتون معرفی کرده بود. انتصاب آقای کری که در حال حاضر ریاست کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا را بر عهده دارد، باید به تصویب آن مجلس برسد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.