چهار کشته در تیراندازی شهر آئرورا کلورادو

به روز شده:  23:09 گرينويچ - شنبه 05 ژانويه 2013 - 16 دی 1391
آئورا، شهر کوچکی در نزدیکی دنور کلورادو هنوز به خاطر اخبار مربوط به کشتار بتمن در ماه ژوئیه سال گذشته، در کانون توجه آمریکایی ها قرار دارد

آئرورا، شهر کوچکی در نزدیکی دنور کلورادو هنوز به خاطر اخبار مربوط به کشتار بتمن در ماه ژوئیه سال گذشته، در کانون توجه آمریکایی ها قرار دارد

در جریان تیراندازی در شهر آئرورا از ایالت کلورادو آمریکا، چهار نفر کشته شدند.

آئرورا همان شهری است که چند ماه پیش "کشتار بتمن" در آنجا روی داد و مهاجم مسلح در شب افتتاحیه فیلم سینمایی بتمن با تیراندازی به تماشاگران ۱۲ نفر را کشت.

پلیس کلورادو می گوید که ماموران پس از دیگری با فرد مسلحی که از داخل یک خانه مسکونی شلیک می کرد، به داخل خانه رفتند و جسد سه نفر را که به نظر می رسد پیش تر کشته شده بودند پیدا کردند.

نفر چهارم که در این واقعه کشته شده، همان کسی است که امروز (شنبه پنجم ژانویه - ۱۶ دی) در جریان درگیری با پلیس کشته شده است.

بنابر گزارش پلیس، پس از چهار ساعت رد و بدل شدن تیراندازی میان پلیس و فرد مسلح، ماموران با شلیک گلوله او را از پای درآوردند و پس از ورود به منزل مسکونی با اجساد دو مرد و یک زن دیگر روبرو شدند.

هنوز از انگیزه این کشتار و هویت قربانیان گزارشی منتشر نشده است.

آئرورا، شهر کوچکی در نزدیکی دنور کلورادو است و هنوز به خاطر اخبار مربوط به کشتار بتمن در ماه ژوئیه سال گذشته، در کانون توجه آمریکایی ها قرار دارد.

در کشتار ماه ژوئیه، جیمز هولمز، دانشجوی سابق مقطع دکترا که گفته شده از ناملایمات روحی رنج می برد، پس از آنکه ظاهر خود را به شکل شخصیت ژوکر در سری فیلم های بتمن درآورده بود به داخل سالن سینما رفت و مشتاقان شب نخست فیلم سینمایی "ظهور شوالیه سیاه" را به رگبار گلوله بست.

اخبار مربوط به کشتارهای جمعی در آمریکا طی یکسال گذشته و پس از کشته شدن ۲۰ کودک در جریان تیراندازی مدرسه سندی هوک کانتیکت که در روزهای پایانی سال ۲۰۱۲ روی داد، یکبار دیگر به اوج گرفتن مناقشات بر سر قوانین خرید و حمل سلاح در این کشور انجامیده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.