سناتور آمریکایی به علت رانندگی در حالت مستی جریمه شد

به روز شده:  03:36 گرينويچ - 06 ژانويه 2013 - 17 دی 1391
 مایکل کارپو سناتور آمریکایی

پلیس خودروی آقای کارپو را پس از آن متوقف کرد که او بی توجه به چراغ قرمز از چهارراه عبور کرد

مایکل کراپو، سناتور ایالت ویرجینیا در مجلس سنای آمریکا، به حکم دادگاه به علت رانندگی در حالت مستی علاوه بر پرداخت جریمه ۲۵۰ دلاری باید در کلاس های آموزشی مرتبط با مصرف الکل شرکت کند و گواهینامه رانندگی او هم برای یکسال به تعلیق در می آید.

گفته می شود آقای کراپو که پیرو کلیسای مورمن ها و عضو جناح جمهوریخواه سنای آمریکاست، پیش از نشستن پشت فرمان دو یا سه گیلاس حاوی ودکا در آپارتمان شهر واشنگتن خود نوشیده بوده است.

پلیس خودروی آقای کراپو را پس از آن متوقف کرد که او بی توجه به چراغ قرمز از چهارراه عبور کرد.

پس از انجام آزمایش الکل مشخص شد که در خون آقای کارپو حدود ۱۱ صدم درصد الکل وجود داشته است. این در حالی است که مقدار مجاز الکل برای رانندگان در واشنگتن ۸ دهم یک درصد است.

آقای کراپو پس از حضور در دادگاه گفت: "بسیار شکرگزارم که کسی آسیبی ندیده و از همه کسانی که به من رای داده اند عذرخواهی می کنم."

او همچنین در یک اعتراف شخصی گفت که چند روز در هفته برای "کاهش استرس" الکل می نوشد اما اکنون به عادت "ناپسندی" که در حال تکرار و گسترش آن بوده آگاه شده و تلاش می کند که "ترک عادت" کند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.