تصویب بودجه کمک به سیل زدگان طوفان سندی در کنگره آمریکا

به روز شده:  02:37 گرينويچ - شنبه 05 ژانويه 2013 - 16 دی 1391
ویلای آسیب دیده در طوفان سندی

بسیاری از اماکن ساحلی در نیوجرزی و نیویورک کاملا توسط طوفان سندی ویران شدند

چند روز پس از اوج گیری اعتراضها نسبت به تاخیر نمایندگان در کمک رسانی به آسیب دیدگان طوفان سندی، مجلس نمایندگان آمریکا یک بسته کمکهای امدادی را برای مناطق آسیب دیده تصویب کرده است.

طوفان شدید سندی در ماه اکتبر سال گذشته میلادی موجب جاری شدن سیل در مناطق وسیعی از سواحل شرقی آمریکا شد و ۱۲۰ کشته بر جای گذاشت.

این طوفان بعد از طوفان کاترینا که در سال ۲۰۰۵ شهر نیو اورلئان را در هم کوبید، پر هزینه ترین فاجعه طبیعی در تاریخ آمریکا محسوب می شود.

این بسته امدادی در مجلس نمایندگان با ۳۵۴ رای موافق در برابر ۶۷ رای مخالف تصویب شد و در مجلس سنای آمریکا عصر روز جمعه (۴ ژانویه) به اتفاق آرا تائید شد.

به گفته مسئولان خدمات اضطراری آمریکا، بیش از ۱۴۰ هزار ادعانامه برای دریافت خسارت توسط قربانیان این طوفان ثبت شده است، اما بسیاری از این خسارتها پرداخت نشده است.

برخی از نمایندگان جمهوری خواه کنگره با اشاره به "ورشکستگی دولت"، در اساس با ایجاد هر نوع تعهد مالی مضاعف ابراز مخالفت کرده بودند.

اما در نهایت جان بینر، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پس از آنکه از سوی شماری از نمایندگان دموکرات و جمهوری خواه به خاطر تاخیر در به رای گذاشتن این لایحه هدف انتقاد قرار گرفت، این لایحه ۹ میلیارد و هفتصد میلیون دلاری را به رای گذاشت.

بخش دیگری از بسته کمکهای امدادی برای طوفان زدگان سندی که شامل پروژه های بلند مدت تر می شود، در پانزدهم ژانویه به رای گذاشته خواهد شد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.