لغو جرایم سنگین تخلفات رانندگی در پی اعتراضات مردم چین

به روز شده:  09:27 گرينويچ - دوشنبه 07 ژانويه 2013 - 18 دی 1391

رانندگان چینی در ترافیک سنگین از خودروها خارج شده اند

دولت چین جرایمی را که تنها چند روز پیش برای مقابله با افزایش تصادفات رانندگی در آن کشور وضع شده بود، در پی اعتراض‌های گسترده لغو کرده است.

بر اساس مقررات رانندگی که به تازگی وضع شده بود، رانندگانی که از چراغ زرد عبور می کردند جریمه می شده و پس از دو مورد تخلف از رانندگی منع می شدند.

پس از وضع این مقررات در روز اول ژانویه (شش روز پیش)، اعتراضات عمومی زیادی حکایت از آن داشتند که ترمز کردن زودهنگام رانندگان در هنگام زرد شدن چراغ‌های راهنمایی، عملا سبب تصادفات بیشتری از گذشته می شود.

در سال میلادی گذشته (۲۰۱۲)، بیش از شصت هزار نفر در تصادفات رانندگی در چین کشته شدند.

وزارت حمل و نقل چین گفته است که افرایش تعداد خودروها در خیابانهای چین سبب افزایش مشکلات شده است.

بر اساس مقرراتی که وضع و سپس لغو شدند، جرایم رانندگی در حال استفاده از تلفن همراه، رانندگی در هنگام مستی و داشتن سرعت غیر مجاز همگی افزایش یافته است.

اما ممنوعیت عبور از چراغ زرد بود که اعتراض رانندگان را برانگیخت.

شین هوا، خبرگزاری رسمی چین هم به انتقاد از مقررات جدید پرداخت و نوشت که اعمال این مقررات سبب افزایش تصادفات و افزایش ترافیک در پشت چراغ‌های قرمز شده است.

دولت دلیلی برای لغو مقررات اعلام نکرده و صرفا گفته است که در مقررات راهنمایی و رانندگی را بازبینی خواهد کرد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.