کلمه 'فلسطین' رسما مورد استفاده قرار می گیرد

به روز شده:  01:33 گرينويچ - دوشنبه 07 ژانويه 2013 - 18 دی 1391
محمود عباس در سازمان ملل

آقای عباس در ماه نوامبر موفق به ارتقای سطح عضویت فسلطینی ها در سازمان ملل به "عضو ناظر" شد

به گزارش رسانه‌های رسمی در مناطق فلسطینی، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی به مقام‌های کرانه باختری گفته است که برای درج عبارت "کشور فلسطین" در اسناد رسمی آماده شوند.

تاکنون بر گذرنامه‌ها، کارت‌های شناسایی، گواهینامه‌های رانندگی و سایر اسناد رسمی مهر "دولت فلسطینی" می‌خورد.

آقای عباس در ماه نوامبر موفق به ارتقای سطح عضویت فلسطینی‌ها در سازمان ملل متحد از "نهاد ناظر" به "دولت ناظر غیر عضو" شد.

آقای عباس در فرمانی که روز یکشنبه توسط خبرگزاری رسمی "وفا" منتشر شد گفت که این اقدام برای تغییر نام به "کشور فلسطین" در تقویت کشور فلسطینی و "بنای نهادهای آن و حاکمیت ملی آن بر سرزمینش" موثر خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، آقای عباس هفته پیش به وزارت خارجه و سفارتخانه‌ها دستور داد در مکاتبات رسمی از "کشور فلسطین" استفاده کنند.

اسرائیل فورا به این تصمیم واکنش نشان نداده است.

اسرائیل با تغییر در وضعیت فلسطینی‌ها در سازمان ملل مخالف بود و در واکنش به آن، از انتقال یک ماه درآمد مالیاتی به مقام های فلسطینی خودداری کرد.

تشکیلات خودگردان فلسطینی تحت هدایت آقای عباس بر کرانه باختری حاکم است و دولت او به شدت بر درآمد مالیاتی که اسرائیل به نمایندگی از سوی آن جمع‌آوری می‌کند، وابسته است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.