پاپ خواستار برقراری صلح در سوریه شد

به روز شده:  17:01 گرينويچ - دوشنبه 07 ژانويه 2013 - 18 دی 1391

پاپ گفته است به "به کشتار بی پایان در سوریه قبل از آن کشور نابود شد، پایان دهید".

پاپ بندیکت شانزدهم، رهبر کاتولیک‌های جهان مصرانه از جامعه بین الملل خواست تا "قبل از آن که سوریه به تلی از خاک تبدیل شود، به کشتار در سوریه" پایان دهند.

پاپ در جریان سخنرانی سالانه‌اش به مناسبت سال جدید با اشاره به رنج شدید غیرنظامیان سوری، بار دیگر خواستار انجام گفتگو برای برقراری آتش بس و صلح شد.

رهبر کاتولیک‌های جهان در حالی این سخنان رابیان کرده که روز گذشته یکشنبه ۶ ژانویه ( ۱۷ دی) بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در اولین سخنرانی عمومی خود در حدود شش ماه اخیر مخالفانش را "دشمنان خدا و دست نشانده‌های غرب "خواند و گفت که سوریه خواهان مذاکره با "اربابان است نه نوکران".

او افرادی را که با نیروهای دولتی می‌جنگند و خواهان برکناری او از قدرت هستند "تروریست" توصیف کرد و گفت که این گروه‌ها تحت حمایت نیروهایی دیگر در منطقه هستند و از آنها منابع مالی و تسلیحات دریافت می‌کنند.

آقای اسد در سخنرانی روز گذشته خود طرحی را تشریح کرد که شامل کنفرانسی برای یک گفتگوی ملی و همه پرسی بر سر یک منشور ملی می‌شد.

او همچنین از تمام مردم آن کشور خواست که برای مقابله با "حمله بی‌سابقه تروریست‌های تحت حمایت قدرت‌های خارجی" کاملا بسیج شوند.

این در حالی است که آمریکا و اتحادیه اروپا واکنش منفی به سخنان روز گذشته آقای اسد نشان داده‌اند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.