ائتلاف برلوسکونی با یک حزب راستگرا در آستانه انتخابات ایتالیا

به روز شده:  13:43 گرينويچ - دوشنبه 07 ژانويه 2013 - 18 دی 1391

سیلویو برلوسکونی تاکنون چندین پرونده‌ قضایی داشته است

سیلویو برلوسکونی، نخست‌وزیر پیشین ایتالیا، می‌خواهد که با همکاری حزب جنجال‌برانگیز اتحادیه شمال احتمال پیروزی خود در انتخابات ماه آینده را بالا ببرد.

آقای برلوسکونی گفته که حزب "اتحادیه شمال" به همراه "جنبش مردم و آزادی" که خود او رهبری‌اش را بر عهده دارد، در صورت پیروزی یک دولت راست میانه تشکیل خواهند داد.

او همچنین گفته که ممکن است این ائتلاف او را به عنوان نامزد نخست‌وزیری معرفی نکند. آقای برلوسکونی گفته که ائتلافشان در صورت پیروزی در این باره تصمیم خواهد گرفت.

حزب اتحادیه شمال، که به تازگی درگیر یک رسوایی مالی هم بود، با مهاجرت مخالف و خواهان استقلال مالی بیشتر شمال ایتالیا است.

بنا به نظرسنجی‌ها این ائتلاف هنوز کمی از ائتلاف چپ میانه، به رهبری پیر لوئیجی برسانی، عقب است.

"اتحادیه شمال" و "جنبش مردم و آزادی" در کابینه قبلی برلوسکونی هم با یکدیگر ائتلاف کرده بودند، تا آن که اومبرتو بوسی، رهبر اتحادیه شمال، اواخر سال ٢٠١١ دست از حمایت از آقای برلوسکونی کشید.

پس از آن برلوسکونی استعفا داد و ماریو مونتی که یک شخصیت تکنوکرات است جای او را گرفت.

ایتالیا چهارمین اقتصاد بزرگ اروپا و هشتمین اقتصاد بزرگ جهان است و به دنبال بحران مالی حوزه یورو با مشکلات اقتصادی جدی مواجه است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.