اعطای تخفیف در مجازات احتمالی افشاگر ویکی لیکس

به روز شده:  04:09 گرينويچ - چهارشنبه 09 ژانويه 2013 - 20 دی 1391

تخفیف در مجازات احتمالی بردلی منینگ به خاطر سوءرفتار در حبس به او اعطا شده است

یک قاضی نظامی در آمریکا با صدور حکمی محکومیت احتمالی بردلی منینگ، مظنون انتشار اطلاعات محرمانه دولت این کشور در سایت افشاگر ویکی لیکس را ۱۱۲ روز کاهش داد.

به گفته قاضی دنیس لوند، شرایط نگهداری آقای منینگ در زندان انفرادی در سال ۲۰۱۰ غیرقانونی بوده و به همین خاطر این تخفیف در مجازات احتمالی او اعطا شده است.

بردلی منینگ، سرباز سابق ارتش آمریکا متهم است که در زمان خدمت در عراق، ۲۵۰ هزار صفحه از اسناد محرمانه از جمله پیام های دیپلماتیک را در اختیار سایت افشاگر ویکی لیکس قرار داده است.

او تنها فردی است که به عنوان متهم در این رابطه در آمریکا محاکمه می شود.

آقای منینگ که ۲۵ سال سن دارد، گفته است که ۲۳ ساعت از هر شبانه روز را در یک سلول انفرادی بدون پنجره محبوس بوده است.

به گفته وکلای مدافع آقای منینگ، او در حین بازداشت انفرادی در بیشتر موارد مجبور بوده که به طور کاملا عریان بخوابد.

مقام های ارتش آمریکا می گویند به خاطر نگرانی از احتمال تلاش آقای منینگ برای خودکشی، او را در چنین شرایطی تحت نظر قرار داده اند.

وکلای آقای منینگ با اشاره به شرایط سخت او در بازداشتگاه انفرادی خواهان لغو اتهام های مطرح شده علیه این تحلیلگر اطلاعاتی سابق شده اند.

کیفرخواست آقای منینگ شامل ۲۲ مورد اتهام است و در صورت مجرم شناخته شدن، ممکن است به حبس ابد محکوم شود.

آقای منینگ گفته است در صورت کاهش موارد اتهامی، حاضر است مجرم بودن خود را بپذیرد ولی دادستان نظامی با این پیشنهاد موافقت نکرده و خواهان محاکمه او در رابطه با همه موارد اتهامی از جمله "کمک به دشمن" شده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.