آغاز کارزار تبليغاتی گابريل گيفوردز برای محدود کردن مالکیت اسلحه

به روز شده:  04:34 گرينويچ - چهارشنبه 09 ژانويه 2013 - 20 دی 1391

گابریل گیفوردز و همسرش از بی عملی در رابطه با کنترل مالکیت سلاح انتقاد کردند

گابریل گیفوردز، یکی از اعضای پیشین کنگره آمریکا که دو سال پیش در شهر توسان آریزونا هدف سوءقصد قرار گرفت، کارزار تبلیغاتی خود را برای محدود کردن مالکیت سلاح در این کشور آغاز کرده است.

هدف از این تلاش خانم گیفوردز که تقریبا دو سال پس از تیراندازی در توسان آغاز شده، جمع آوری پول برای محدود کردن مالکیت اسلحه عنوان شده است.

این اقدام همزمان با گفت و گوهای کاخ سفید با گروه های مدافع مالکیت سلاح، قربانیان سلاح های گرم و صنعت بازی های کامپیوتری صورت می گیرد.

این گفت و گوها پس از تیراندازی در مدرسه ساندی هوک در ایالت کانتیکات برای بررسی راه های کاهش خشونت در آمریکا آغاز شده است.

تیراندازی در این دبستان در ماه دسامبر ۲۶ کشته برجای گذاشت که ۲۰ نفر از این قربانیان کودکان ۶ و ۷ ساله بودند.

بی عملی کنگره

گابریل گیفوردز و همسرش مارک کلی، فضانورد بازنشسته آمریکایی در مقاله ای که سه شنبه در روزنامه یو اس ای تودی منتشر شد، از کنگره به خاطر اقدام نکردن در جهت کنترل مالکیت سلاح انتقاد کردند.

خانم گیفوردز و همسرش هر دو مالک سلاح هستند و خود را از طرفداران متمم دوم قانون اساسی آمریکا معرفی می کنند ولی خواهان تصویب قوانین جدید برای کنترل مالکیت اسلحه هستند.

این متمم قانون اساسی آمریکا حق مالکیت سلاح را به شهروندان اعطا کرده است.

خانم گیفوردز و همسرش در مقاله خود با اشاره به قدرت و نفوذ گروه های مدافع مالکیت سلاح در آمریکا، خواهان برخورداری گروه های مدافع اعمال محدودیت های بیشتر بر مالکیت اسلحه از منابع بیشتر شدند.

خانم گیفوردز و همسرش گفته اند که قصد آنها گرفتن اسلحه از "مالکان مسئول" سلاح های گرم نیست.

به گفته پل آدامز، خبرنگار بی بی سی در واشنگتن، مقاله گابریل گیفوردز و مارک کلی، آغاز آغاز جنگ با قدرتمندترین لابی های مدافع سلاح در آمریکاست.

خانم گیفوردز که بر اثر اصابت گلوله به سرش به شدت آسیب دیده بود، هنوز در حال گذراندن دوره توانبخشی است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.