دو زخمی در تیراندازی در دبیرستانی در کالیفرنیا

به روز شده:  20:17 گرينويچ - پنج شنبه 10 ژانويه 2013 - 21 دی 1391

اد وایتنیگ، رئیس پلیس تافت، در حال شرح واقعه برای والدین نگران

به گفته پلیس، فردی به سوی دو نفر در دبیرستانی در کالیفرنیا شلیک کرده است.

ماموران پلیس می گویند که یکی از افرادی که هدف گلوله قرار گرفته، "به شدت زخمی" شده و با هلی کوپتر امداد به بیمارستان برده شده است.

به گفته پلیس، جراحت فرد دوم "جزئی" بوده است. این واقعه در دبیرستان تافت یونیون در شهر کوچک بیکرزفیلد در ۱۹۰ کیلومتری لس آنجلس رخ داده است.

یک مقام شهری گفت که این واقعه کمی پس از ۹ صبح به وقت محلی (۱۷ به وقت گرینویچ) اتفاق افتاده است. پلیس می گوید که فرد تیرانداز بازداشت شده است.

مقام های پلیس، مدرسه و محوطه اطراف را جست و جو کرده اند تا مطمئن شوند که سایر دانش آموزان در امنیت به سر می برند و کس دیگری درگیر این واقعه نبوده باشد.

یک سخنگوی پلیس گفت که تیرانداز از یک تفنگ شکاری استفاده کرده است.

این تیراندازی چهارهفته پس از کشتار ۲۰ دانش آموز و ۶ نفر از کارکنان یک دبستان در ایالت کانتیکت اتفاق افتاده است.

کشتار چهارهفته پیش بحث تازه ای را در زمینه قوانین خرید و حمل سلاح در آمریکا به راه انداخته است. جو بایدن، معاون رئیس جمهور آمریکا امروز پنجشنبه ۱۰ ژانویه اعلام کرده بود که روز سه شنبه توصیه های کارگروه ویژه در زمینه کنترل اسلحه را به باراک اوباما ارائه خواهد کرد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.